Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

drzemki niemowlaka

Data utworzenia : 2014-01-28 19:36 | Ostatni komentarz 2015-02-10 23:45

Miikii16

13752 Odsłony
58 Komentarze

Mam problem z moim 3 miesięcznym synkiem, od ponad miesiąca nie wiele śpi w ciągu dnia, tak ok 3x 20/30min oraz ok 2godz kiedy jesteśmy na spacerku. Jest zmęczony, marudny ma czerwone oczka ale nie potrafi zasnąć:( O ile wieczorem potrafi sobie z tym poradzić w 50% przypadków, odłożę, dam smoka i pieluszkę i jakoś tam sobie radzi i zasypia bez płaczu, czasem tylko zawoła żeby mu smoka wsadzić bo wypadł...... tak w ciągu dnia to jest, katorga, 'armagedon' i wszystko na raz. Problemem również jest to że mały nie trze oczek ani niczego jedynie ziewa.......no ale robi to cały czas nawet po wstaniu, a wstanie zawsze z krzykiem no bo po 20min drzemki nie da się przecież wyspać, a spać dalej nie zamierza.....wiec muszę to spanie jakoś tak na oko mu wydzielać.....jak zaczyna marudzić to zaczynam usypianie.... Próbowałam już: -- Lulac na rekach poziomo nie znosi, oczy mógłby wydrapać, nie raz zaliczyłam rysę na swojej twarzy z jego złoźci.....pionowo owszem odpowiada....ale trzeba robić przysiady......i tak po 2000 wczorajszych dzis mam zakwasy, .......ale to też tylko uspokoi nie uśpi.... --czytanie książek nie pomaga --w wózku jest ryk, wrzask i zgrzytanie zębów --rutyny tez próbowałam.......nic nie daje --usypianie na kolankach ale na poduszce żeby było miękko i wygodnie - nie pasuje mu -- w łóżeczku - absolutnie --puszczałam również melodyjki efektu mozzarta dla bobasków jak i nasze polskie kołysanki które również śpiewałam mu osobiście... -suszarki i odkurzacza też próbowałam no i kończy się to tak że mały w ciągu dnia ze 2-3 razy po wielkich wrzaskach, krzykach i walkach pól godzinnych albo i dłuższych po prostu pada ze zmęczenia na jakieś 20-30min po czym budzi się z krzykiem a spać dalej nie będzie za to będzie namiętnie marudził i płakał aż do następnej drzemki..... z każdym dniem jest coraz gorzej......całkiem nie dawno jeszcze potrafił uciąż sobie sam drzemkę z rana i po południu wystarczyło dać smoka, przytulić pieluszką i ooo bobaska nie było a były to drzemki 40-45 minutowe kończyły się w tak zwanej fazie REM i już i tak był wtedy marudny, starałam się je przedłużyć, tzn łapać moment zanim to nadejdzie zasłaniać mu widok, szusząc, czy tez bujać wózkiem ale nic z tego Brakuje mi już sił:( nie mogę słuchać płaczu całymi dniami czuje że powoli mnie to wszystko przerasta:(

2015-02-10 23:45

Może ma kolkę i dlatego jest marudny, ale że tyle Ci śpi to bądź zadowolona mój synek kiedy miał 3 miesiące przesypiał góra dwa razy dziennie po 15- 20 minut gehenna istna teraz nadrabia ma 1,5 roku i przesypia po 2 godziny dziennie :)

2015-02-10 23:29

miałam ten sam problem moja Maja nie potrzebowała prawie wcale snu jedynie co u nas pomagało to gdy kładłam się koło niej i z nią leżałam co oznaczało że w domu nic nie mogłam zrobić unormowało się to dopiero po 8 miesiącu .

2015-02-10 22:01

Synek jak był malutki tak do 2 miesiąca to spał bardzo często ale już jakoś właśnie od 3 miesiąca spał mi przez dzień 3 razy dziennie po 20-30 minut albo 2 razy po 40 minut.I tak jest czasami do teraz co synek ma 7 miesięcy,ta śpi w dzień to 3 razy po 30 minut a jak 2 razy to po godzinie,ostatnio nawet kilka razy zdarzyło się że przez dzień spał tylko raz 2-3 godz.Tak właśnie też myślałam że na początku może dlatego tak krótko spał bo miał problemy z brzuszkiem,kolki miał do 3 miesiąca.Różne są d gębie są takie co potrzebuja więcej snu a takie co śpią tylko po trochę i niedługo.

2014-04-05 21:09

Mam podobny problem, synek śpi góra 20 minut. Ja wkładam go do wózka i kołysam , wiem że jest to bardzo męczące, ale tak śpi trochę dłużej.

2014-04-01 17:05

Większość niemowląt w tym wieku potrzebuje ok 16 godzin snu na dobę, ale pamiętajmy jednak że nie wszystkie dzieci są takie same. Niektóre dzieciaczki zadowolą się nawet krótszym snem. Jeśli śpi 13-14 godzin na dobę to wcale nie oznacza że jest źle. Gorąco polecam książkę pt.:"Zaśnij wreszcie", zdaje mi się że jest też dostępna w formacie Pdf. Znajdziesz tam całe mnóstwo rad dotyczących usypiania dzieci, ale przede wszystkim książka pomoże Ci zrozumieć psychologię maluszka. Razem z mężem zastosowaliśmy się do porad i od tego czasu nasza córka sypia pięknie bez wybudzania. Aha. A najważniejsze to wprowadzić rytuały - określone czynności następujące po sobie zawsze w tej samej kolejności. Dzięki nim dziecko będzie szczęśliwsze, a za czym idzie spokojniejsze :-) szerzej na ten temat w owej książce :-)

2014-04-01 14:36

No z tymi humorami to też różnie bywa. Też nieraz jest taka zmierzła i niczym zabawić się nie chce. Jest śpiąca ,ale nie idzie spać. Ma często problem z zasypianiem ,choć robię to na wiele sposobów. Wczoraj nie chciała spać do 24:30! A usypiałam ją chyba od godziny 20:00 bo o tej skończyła jeść (i niestety nie zasnęła przy piersi). Potem w dzień jest bardzo marudna ,a jak już zaśnie to ciągle musi mieć smoczek ,bo inaczej od razu się budzi... Mogę to nazwać "czuwaniem" ,a nie spaniem...

2014-04-01 09:51

szum czasem działa czasem nie, spokój jest cały czas, telewizora nie włączam bo i tak nie mam kiedy oglądać.... ja nie miałabym problemu z zabawianiem go gdyby nie był taki zmierzły....bo trzeba na rzęsach stawać żeby go czymś zająć... a po za tym zaraz po tym jak ostatnio pisałam mój syn zaczął sypiać w nocy 8-9godz + ok 3 w dzień, liczyłam że po przesunięciu czasu zacznie wstawać troszkę później niż o 5;00.....no i się pomyliłam rano wstaje tak samo (no tylko niedzielny poranek był wyjątkiem), choć wieczorem chodzi spać godzinę później....i jak go tu zrozumieć?.żeby jeszcze rano chciał pobawić się z nami w pościeli to nie - on stanowczo żąda wyniesienia do salonu do zabawy. No i mamy teraz 7-8godz snu nocnego + ok 3godz w dzień....+ tysiąc pobudek nocnych (jedne od razu z wielkim płaczem trudnym do uspokojenia a nie które cichsze, że wystarczy smoczek).....ja już jestem nieprzytomna, jak wstaje w nocy to kręci mi się w głowie nie mówiąc o tym że coraz dłużej zajmuje mi reakcja na jego hałas. :( Czy on kiedyś zacznie spać jak człowiek? Bo stwierdzenie 'jak dziecko' już dawno straciło dla mnie sens:(

2014-03-30 08:59

A! A zasypia jej się najlepiej gdy jest spokój ;) Wtedy i ona jest spokojna ;) Jedynie co leci zwykle w tle to telewizor.. Czasem jednak muszę ją obracać ,bo za bardzo się nim interesuje. Pomaga również zwyczajne "ciiiii" ;)