Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1106 Wątki)

Dzienniczki karmienia

Data utworzenia : 2013-12-12 23:12 | Ostatni komentarz 2014-02-22 20:40

konto usunięte

7068 Odsłony
40 Komentarze

Drogie mamy czy korzystacie z takich wynalazków jak dzienniczki karmienia? Na rynku jest kilka dostępnych w sprzedaży i zastanawiam się czy to w ogóle się sprawdza w praktyce. Możecie coś podpowiedzieć?

2013-12-15 09:06

Czy ja wiem czy to zbędny watek. Myślę ze jest ważny. Bo tak naprawdę będąc w pierwszej ciąży nie wiemy co jest potrzebne a producenci wymyślają to nowe gadżety żeby zachęcić przyszłe mamy. A tutaj możemy dowiedzieć się, że taki kalendarz jest nie potrzebny i można go zastąpić zwykły terminarzem.

2013-12-13 22:22

Zbędny wydatek, po pierwsze nie wiesz tak naprawdę ile dziecko zjadło karmiąc piersią, po drugie dość szybko załapiesz kiedy czas na papu, zaczną cię mrowić piersi i pokarm sam poleci. A po porodzie w szpitalu dostaniesz dwa pudełka i w jednym z nich jest kalendarz "pierwszy roczek" od Nivea i w nim możesz wszystko notować. Drugi kalendarz jest wiszący i też ma miejsce na wszelkie notatki, łącznie z terminami szczepien, miejscem na wpisane ulubionej piosenki i nowych umiejętności:) i to za darmo:) także nie wywalaj kasy, kup lepiej coś małemu :)

2013-12-13 12:37

u nas karmienie było na żądanie ilekroć mała zapłakała czy była marudna była przystawiana do piersi, jednak z racji tego ze często męczyły ją kolki, potem doszła wysypka niby alergiczna, moja dieta, w końcu texty typu twój pokarm jest za słaby, postanowiłam notować godziny karmień aby dla samej siebie wiedzieć co ile mała zjada. Nie kupowałam zadnych kalendarzy, gdyż uważam to za zbędny zakup zapisywałam godziny po prostu w zwykłym kalendarzu który mam do dziś, dzieki temu zauwazyłam ze kiedy przeszłam na mleko mm mój pokarm był bardziej treściwszy i mała bardziej się nim najadała nizeli mlekiem z kartonika. W moim zwykłym kalendarzu mam wszelkie zapiski dotyczące rozszerzania diety, przebytych chorób podawania i dawkowania leków, jednym słowem wszystko w jednym

2013-12-13 12:18

Czego to ludzie nie wymyślą, żeby się wzbogacić. Myślę, że taki kalendarz jest zbędny. Tak jak piszą dziewczyny z czasem samo to wejdzie Ci w krew. Jeśli chodzi o zapamiętanie z której piersi ostatnio jadło dziecko to można nap spinkę sobie przekładać na głowie. A co do zapisków ważnych dat, to polecam zwykły terminarz, w którym możemy zanotować co kiedy wprowadziliśmy.

2013-12-13 11:38

Również karmiłam na żądanie i moim zdaniem tego typu dzienniczki to naciąganie młodych mam , które lubią takie nowosci . Chociaż to jakas kolejna pamiątka .. można zobaczyć czy jakies nawyki żywieniowe zostały i utrzymaja sie w przyszłosci :) ale wiadomo , ze można stworzyc samemu równie fajny dzienniczek w zeszycie , pamietniku w dodatku z fotografiami maluszka :)

2013-12-13 10:01

ja nie prowadziłam takiego dzienniczka, nie miałam do tego głowy ani czasu karmiłam piersią na żądanie, zawsze karmiłam córeczkę na leżąco tak więc żeby zapamiętać którym cycem karmiłam ostatnio wkładam pod poduszkę z tej strony smoczka a gdy zaczęłam wprowadzać produkty stałe posiłki były prawie o tych samych porach tak więc żaden dzienniczek nie był mi potrzebny

2013-12-13 08:30

Na poczatku z karmieniem bylo mi latwo bo synek caly czas spal, budzil sie tylko na karmienie. Z czasem kiedy spal mniej zauwazylam ze pije srednio co trzy godziny a teraz juz sama wiem kiedy chce jesc, nawet rozpoznaje to po jego humorze. Teraz jak rozszerzan diete, zapisuje tylko jaki dostaje obiadek i deserek zeby np. na drugi dzien nie dostal tych samych smakow do zjedzenia

2013-12-13 06:43

polishgirlolga ciężko jest zacząć i ustalić sobie rytm karmień piersią ale gdy już przyzwyczaisz się do nich sama, niemal automatycznie będziesz np. wstawać co jakieś trzy godziny a w dzień o porze karmienia będą Ci też przypominały piersi..; ) Gdy rozszerzasz dietę myślę, że starczy normalny kalendarz-terminarz w którym zapiszesz sobie co i kiedy dziecko zjadło: ) Swoją drogą to ja w ciąży zaczęłam właśnie prowadzić taki kalendarz do torebki - mam tam wpisane wszystkie wizyty u lekarzy (jeszcze w ciąży i już z małym), szczepienia i etapy rozwoju np. "Kasjan się uśmiecha" i gorąco coś takiego polecam, bo wszystkie daty są w jednym miejscu a do tego jest to kolejna pamiątka..; ))