Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1084 Wątki)

Lęki niemowlęcia

Data utworzenia : 2013-08-30 14:35 | Ostatni komentarz 2014-05-05 21:12

konto usunięte

5468 Odsłony
20 Komentarze

Witajcie drogie mamy , niepokoi mnie od pewnego czasu zachowanie mojego 7msc synka , nie panikuje zeby nie było , nie szukam problemów , po prostu chciałam was mamy zapytać czy normalne jest to zachowanie gdy 7 msc niemowlę próbuje uniesc do góry ( nie mówie o podrzucaniu) a On z okropnym lekiem łapie sie mnie bardzo mocno , bardzo sie boi gdy go próbuję podniesc wyżej i nad glowa pocałowac w brzuszak , nawet jak trzymam go blisko i po chwili prostuje rece i probuje popatrzec na niego z daleka , czuje wtedy ta przestrzen pusta i sie zaczna mocno łapać mojej szyi , ramion

2014-05-05 21:12

Wiem bo mam takiego azorka przy nogach od kilku dni i nie jest mi czasem do śmiechu

2014-05-05 20:55

Mraczek80: U mnie jest to samo. Mała nie chce odczepić się od mojej bluzki. Siedzi i trzyma się za nią, a kiedy muszę iść do łazienki, na siłę ściągam ją z siebie, po czym jest płacz... Mam nadzieję, że wkrótce jej to minie, bo ciężko z nią tak wytrzymać.

2014-05-05 20:14

A u nas jest chyba faza lęku separacyjnego , byłam dziś u koleżanki i za żadne skarby świata nie mogłam od niego odejść choć na chwilę bo zaraz płakał, a w domu to samo praktycznie cały czas przy nodze mi człapie

2014-04-30 23:10

dziewczyny juz wszystko opanowane ...Kacpi wygral z lękiem :D

2014-04-30 21:43

może twój maluszek nie lubi takich zabaw albo dorośnie do tego. Mój synek też nie lubił takiego podnoszenia:)

2014-04-30 21:24

Monika1993: Moja córka ma ponad rok i czasem też miewa takie momenty, że gdy chcę ją podnieść do góry, łapie mnie za bluzkę i nie da się podnieść wyżej. Na szczęście nie jest to częste zjawisko, ale może maluch po prostu miewa napady strachu i zapewne z tego wyrośnie :)

2014-04-30 21:19

Moze z czasem im bedzie starszy to ten lek mu minie. Dla takich maluszkow wszystko jest nowe i mysle ze one bardzo odczuwaja niektore bodzcce niz my. dziecko nie wie ze mama go nie upusci. My jako dorosli wiemy co nastapi a dziecko nie wiedzac moze sie bardziej bac.

2014-04-24 09:35

LEVUSEK masz racje , ale czasami dzieci ktore nad wyraz sa ostrożne w przyszłosci maja problemy w szkole na wf ...na placu zabaw i innych miejscach zabaw . Boją się ze zrobią sobie krzywde , boją się wchodzenia na drabinki , robienia fikołków czy skakania przez tory przeszkód . Sama w szkole miałam takiego kolege ...płakał na każdym wf , nie chciał się bawic w zabawy ktore narazaja go na upadek czy ból . Dziś jest informatykiem typowym - okularnikiem , ktory zycie cale spedza na grach komputerowych , na ukladaniu puzli i graniu w szachy ...Moja ciocia ( bo on jest wnukiem jej kuzyna bliskiego ) opowiadała , że nawet na rower zbytnio nie wsiada a jak jechał kiedys pociagiem i w polowie drogi sie zatrzymał bo od goraca sie zadusił zaczał szarpac sie za wlosy i panikowac ... Takze kolejny raz mozna powiedziec , ze wszystko z umiarem NIE ZA DUŻO- NIE ZA MAŁO :)