Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Czapeczka w gorące dni. Czy koniecznie trzeba ją zakładać?

Data utworzenia : 2018-05-11 06:23 | Ostatni komentarz 2022-01-25 00:01

AgataS1990

6074 Odsłony
287 Komentarze

Witajcie, Mam dylemat odnośnie zakładania czapeczki w gorące dni mojej córeczce. Ma obecnie 7 tygodni. Czytałam, że do 3 miesiąca życia czapeczka jest obowiązkowa, nawet w bardzo ciepłe dni. Jednak spotykam się z różnymi opiniami. W ciągu jednego dnia potrafię otrzymać kilka komentarzy na ten temat. Przykładowo, przedwczoraj było około 25 stopni. Jak wychodziłam z córką na spacer, to teściowa powiedziała, że czapeczka nie jest potrzebna. Wózek jest zabudowany, to na pewno jej się nic nie stanie. Posłuchałam więc, a za chwilę dostałam pouczenie od Pani z warzywniaka, że dziecko powinno mieć czapkę na głowie. Założyłam dziecku czapkę. A żeby tego było mało, później jeszcze, podczas wizyty w przychodni, Panie zapytały czy czasami dziecku nie za gorąco w tej czapce.... Położna środowiskowa na wizytach, mówiła żeby nie nadużywać czapeczki. I jestem zdezorientowana, bo co chwilę inna opinia. Zawsze kontroluję, czy dziecko czasami nie jest spocone itd. no ale mimo wszystko gondola wózka jest bardzo zabudowana i zastanawiam się, czy córka musi mieć na głowie czapkę. Jak u Was to wygląda/ wyglądało?

2021-09-30 21:24

Ja moja córkę tylko z początku jak się urodziła ubierałam w kaftanik i śpioszki i wkładałam do roxka i tak spała lub w jakiś welurowy pajacyk ale to była zupełnie maleńka tak w szpitalu też była ubrana. 

No ale była zima wtedy także inaczej niż jakby się dziecko urodziło latem. 

Chociaż nie wiem jakbym wtedy ubierała. 

Z czasem robi się ciepło i rodzice widzą jak się pocą dziecku włoski z tyłu. Moja bynajmniej ma takie dłuższe i widzę. I ja odrazu rozbieram jak widzę że za ciepło jej jest. 

 

Może tutaj nie to że rodzice nie myślą że kto by tam tak grubo dziecko ubierał. Jeśli ktoś ma pierwsze dziecko nie wie dokładnie jak się tym zająć i jak ubrać dziecko w dana pogodę z czasem się nauczy. 

Albo może też rodzic się boi że dziecko zmarznie. 

Najczęściej nasi rodzice czyli dziadkowie mówią Nam ubierajcie grubiej bo na pewno zmarznie i to już nas do tego posuwa na początku a może rzeczywiście mają rację. Ja z początku słuchałam ale później zdałam sobie sprawę że nie jest jej zimno :D i ubieram po swojemu 

2021-09-30 17:36

Nattalia, oj tak... W upał mamusia prowadzi wózek zawiesinie ubrana w sukieneczkę i sandały, a dziecko wózku grube ubranko, czapeczka i wełniany koc...

2021-09-30 14:32

Ja w upał bym nie ubierała ... jak widzę jak niektóre matki ubierają grubo dzieci, czapka i jeszcze kocem przykryją to brak mi słów ... 

2021-09-30 07:29

Wydaje mi się że takie siedmiotygodniowe dzieciątko nie wystawiasz bezpośrednio na słońce bo jeżeli byłoby za gorąco to po prostu poszłabyś z nim gdzieś do cienia albo najzwyczajniej w świecie siedziała w domu faktycznie racja dziecko jeżeli jest w gondoli osłonięte tym kapturkiem moim zdaniem nie narażone bezpośrednio na słońce nie do końca jest konieczność zakładania tej czapeczki natomiast tak jednoznacznie bardzo ciężko jest odpowiedzieć na twoje pytanie ponieważ to wszystko zależy od tego gdzie w tym momencie jesteście Jaka jest pogoda Ile stopni jest na polu czy jest słoneczko czy jest wiaterek Czy dziecko obecnie  masz na rękach czy jest wózku po prostu słuchaj siebie swojego serca i tego co ty czujesz staraj się ubrać dziecko podobnie jak siebie jeżeli jest lekki wiaterek załóż czapkę Natomiast jeżeli jest słońce ale dziecko jest osłonięte w gondoli może niekoniecznie przecież nigdy nie wystawiasz dziecka na pełne słońce nie słuchaj pani z warzywniaka mamy teściowej koleżanki słuchaj siebie i tego co ty czujesz Na pewno dla swojego dziecka chcesz jak najlepiej i nie zrobisz mu krzywdy

2018-08-04 17:08

Ja też używałam czapeczki przez miesiąc. A teraz jeśli będzie wiaterek :)

2018-08-04 15:31

Na słońce tak, ale jak dziecko jest cieniu lub w wózku i ma budkę rozłożoną to nie ma potrzeby, w taki upał tylko dodatkowo się poci.

2018-08-04 15:20

Ja używałam czapeczek tylko przez pierwszy miesiąc dzieci. W takie upalne dni jeśli dziecko jest w wózku to nie trzeba czapeczki - warto jednak mieć jakąś przewiewna, czy kapelusik - w razie potrzeby kiedy dziecko będzie wyciągane z wózka, może się przydać.

2018-08-04 15:17

Urodziłam 3 tygodnie temu, synek raz miał czapeczkę. W te upały czapeczka jest według mnie zbędna, nawet w szpitalu nie zakładali czapeczek. Dla mnie również opaski są zarezerwowane dla dziewczynek