Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Noworodek i niemowlę (1086 Wątki)

Oswajanie z wodą

Data utworzenia : 2013-07-12 11:27 | Ostatni komentarz 2014-07-26 15:58

johny

7033 Odsłony
47 Komentarze

Czyli jak piszą baseny "nauka pływania dla niemowlaków". Jakieś mamuśki tu obecne zdecydowały się...? Co brałyście pod uwagę decydując się na ośrodek...? Wiem, ze można zapisać się na takie zajęcia od 3 miesiąca życia, jednak większość dzieci dostaje pozwolenie dopiero w 4 :) Wiem też, ze temperatura wody musi mieć powyżej 3o stopni, ale chciałam usłyszeć wasze opinie i jakie macie podejście do tematu :)

2014-01-10 10:50

synek uwielbia kąpiel, już od dawna myślałam żeby zabrać go na basem ale troche ta pogoda mnie przeraża. Boję się że po takim basenie jak tylko wyjdziemy na dwór to od razu będzie chory

2014-01-09 10:16

W Katowicach jest basen dla niemowląt. W hotelu Silesian. Zajęcia trwają 30 minut, temperatura wody to co najmniej 31 stopni i rodzic wchodzi do wody z dzieckiem. Mają również przewijaki i jednorazowe pieluszki, które są niezbędne do basenu. Pojedyncze wejście dla rodzica z dzieckiem to 20 zł, jeżeli idzie dwoje rodziców to 25. Więc koszty nie są wygórowane. I od razu możne skorzystać z masaży dla maleństwa :) Chcemy się tam wybrać jak tylko mała nam wyzdrowieje, bo ona uwielbia wodę.

2014-01-08 22:30

W łodzi wiem że polecane są 2 baseny Nowa Gdynia I basen w Kochanówce . Ale my mamy zamiar pierwszy kontakt z dużą woda zaliczyć teraz na nartach na basenach termalnych, sama jestem ciekawa jego reakcji. A musze zaznaczyć że u nas jest płacz jak kończymy kąpiel, znaczy się lubi wodę.

2013-11-15 14:54

Ehh moj synek nie lubi się kąpać, rzuca sie w wanience, płaczę... nie mogę go dobrze wykąpać nigdy ;(

2013-07-14 20:08

ja mam basen pod domem i jest brodzik dla dzieci. synek ma 5 i pół mca i idziemy z nim w tym tyg po raz pierwszy. dwa tyg temu bylismy sprawdzic jakie są warunki na basenie, czy jest odpowiednia woda, brodzik dla dzieci i zbieraliśmy ogólnie informacje. basen jest o tyle fajny, że przystosowany dla dzieci bo ma szkolne dzieciaczki w formie wf'u przez cały tydzień (poza week). dla maluszków są do wypożyczania materace, rękawki, koła , takie jakby chodziki dla młodszych dzieci. naprwde bardzo fajnie rozwiązane. do lat 3 dzieci mają darmowy wstęp. zanim jednak zdecydowaliśmy się na ten krok napuściliśmy synkowi do wanny wody, i partner wszedł razem z maluszkiem do wanny i trzymał go i tak nim ruszał jakby pływał. z początku nie wiedział co się dzieje, ale potem machał rączkami i nóżkami i się cieszył więc mysle, ze mu sie spodoba :)

2013-07-13 15:46

wiem, ze istnieje strona na której są rekomendowane baseny, bo ktoś mi o niej mówił, ale nie mogę znaleźć... jak odnajdę to dorzucę link :)

2013-07-13 11:19

Właśnie też bym chciała to wiedzieć:P bo zastanawiam się poważnie nad tym basenem:), tyle, że u nas chyba nie ma w basenie 30 stopni..;/