Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Praca rąk dziecka

Data utworzenia : 2013-05-25 20:56 | Ostatni komentarz 2021-04-29 20:35

Kaajkaa

20098 Odsłony
60 Komentarze

Witam, mój maluszek ma już 4 miesiące i 6 dni. zastanawia mnie jak powinien się rozwijać. Wg kalendarza aktywnego rodzica, nie mam co się martwić w kwestii tego, że jeszcze sam nie przewraca się z plecków na brzuszek, oraz , że staje na głowie i nóżkach robiąc koci grzbiet, czy tez mostek. jednak martwi mnie jedno. nie bardzo pracuje raczkami. nie wyciąga ich po zabawki, nie opiera się na nich leżąc na brzuszku. potrafi podnieść główkę i cały przód tułowia do góry i tak leżeć przez chwile, ale nie opiera się na rączkach. nie prostuje także dłoni, nie łapie zabawek, nie bawi się nimi, nie sięga po nie. ma ścisk bo jak dałam mu grzechotkę do rączki to trzymał ją i się nią bawił jednak bardziej przypadkowo niż celowo. paluszki tez łapie i się na nich podciąga, ale mimo wszystko martwi mnie to, że nie potrafi podnieść się na raczkach leżąc na brzuszku. w ogóle się na nich nie opiera. kładzie je "krzyżem" na boki albo podnosi do góry razem z główką i tak leży . czasami kładzie sie tak jak na zdjeciu. nie wiem czy powinnam się z tym udac do lekarza czy to normalne . dodam , że synek jest wcześniakiem z 35 tygodnia oraz, że miał słabie napięcie mięśniowe po urodzeniu. może ma to jakis z tym związek.

2021-04-29 20:35

Witam,

trudno jednoznacznie coś podpowiedzieć nie widząc dziecka. Ale myślę, że jeśli poczułaś że coś Cię niepokoi, intuicja zadziałała to warto skonsultować się ze specjalistą. Powodem takego o czym piszesz może być problem ze słabszym napięciem mięśniowym. I jeśli okazało się, że nadal sie utrzymuje to wymaga to rehabilitacji.

Napisz nam Co u Was :)

pozdrawiam serdecznie,

Marta Cholewińska-Dacka

2021-04-10 18:31

Każde dziecko jest inne.. Moja córka np ma 2 ząbki. Koleżanki córka jest 2dni młodsza i ani jednego nie ma.. Syn mając 6m już siedział i stał na nóżkach jak się go trzymało. A córka nie stoi ani nie siedzi.. nie ma czym się martwić. Najlepiej niech lekarz oceni.. 

2021-04-10 18:30

Każde dziecko jest inne.. Moja córka np ma 2 ząbki. Koleżanki córka jest 2dni młodsza i ani jednego nie ma.. Syn mając 6m już siedział i stał na nóżkach jak się go trzymało. A córka nie stoi ani nie siedzi.. nie ma czym się martwić. Najlepiej niech lekarz oceni.. 

2021-04-02 20:52

Nati pod tą przykrywa weszło wiele niewygodnych ustaw. Wszystko po to żeby bez strajku po cichu powprowadzać

2021-04-02 11:57

Nati oj sporo jest teorii spiskowych co do pandemii :-)

2021-04-02 11:15

Ale mi się wydaje ze to wszystko jest po coś ☺ wirus jest to prawda ale te wszystkie restrykcje to wszystko ma swoje drugie dno i wiedzą o tym tylko ci wyżej

2021-04-02 09:53

przepowiednie, ale co dobre to jednak ludzie sa bardziej skłonni w nie uwierzyć;)

2021-04-02 08:39

Nati hahah nie wierzę w te ich przepowiednie bo inaczej tego nazwać nie można :-D