Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

9 najczęstszych problemów zdrowotnych z oczami niemowląt i małych dzieci

Data utworzenia : 2017-02-01 22:51 | Ostatni komentarz 2018-06-05 12:09

Redakcja LOVI

3570 Odsłony
26 Komentarze

Na pewno pamiętasz to wzruszenie, gdy po raz pierwszy spojrzałaś w oczy swego maleństwa. Czasem jednak maluch zdradza niepokojące objawy, świadczące o tym, że z jego oczami czy wzrokiem jest coś nie tak. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę oraz jak wspomóc zdrowie tego ważnego organu.

2018-06-05 12:09

Myślę, podobnie jak Ewa, Jest wcześnie jeszcze, nie doszukiwałabym się problemu, ale obserwuj maluszka. Tak naprawdę dopiero teraz Twój maluszek widzi nieco więcej, kontury i zarysy osób.

2018-06-04 19:53

Dziecko w tym wieku widzi jeszcze dwuwymiarowo. Ma słaby wzrok jeszcze, obraz nie jest jeszcze dość ostry więc moim zdaniem to normalne że patrzy w ten sposób, bo nie dostrzega detali. Poproś pediatrę żeby zwrócił uwagę na to, ale wydaje mi się że nie ma się co martwić. Wzrok malucha jeszcze długo nie będzie idealny.

Konto usunięte

2018-06-04 17:18

Dziewczyny, nie chciałam niepotrzebnie zakładac nowego wątku więc kieruje swoje zapytanie pod tym artykułem dot. wzroku noworodków. Niepokoi mnie bowiem pewna rzecz. Córeczka ma niecałe 4 tygodnie, potrafi już wodzić oczkami za kontrastowymi, wyraźnymi kształtami, widzę także że potrafi przez chwilę skupić się na mojej twarzy kiedy do niej mówię. Kiedy się do niej uśmiecham potrafi już sporadycznie odwzajemnić usmiech. Niepokoi mnie jednak to, że kiedy patrzy na mnie to nie patrzy jakby na moją twarz tj. na oczy, nos czy usta, ale patrzy gdzie ponad mnie, tak jakby jej wzrok skupiał się gdzieś na okolicy mojego czoła albo czubka głowy. Niepokoi mnie to, nie wiem czy to normalne. Wiem, że normalne jest to, że dzieci zezują, ale to nie jest zezowanie tyko takie patrzenie ponad dany obiekt.

2017-02-11 21:09

u nas każdy niemowlak dostaje skierowanie. jest to rutynowe badanie jak ortopeda.jest to wizyta po 4 miesiącu. dzieci, które leżały w inkubatorach dodatkowo mają wizytę po 2 miesiącu. okulistka tłumaczyła mi, że ponoć tak jest tylko w kilku regionach w kraju.

2017-02-10 23:24

Cyrkonia nie ma konieczności iść do okulisty z dzieckiem które nie miało fototerapii. Jeśli Twój Synek nie miał nigdzie nie musisz iść.

2017-02-09 22:37

tylko po fototerapii, przynajmniej u mnie.

2017-02-09 22:28

Tina takie skierowanie dostaja tylko dzieci po fototerapi czy wszystkie? U nas tez sól w jakis awaryjnych sytuacjach;)

2017-02-09 22:19

u nas te okularki ciagle spadały. nie moglam sobie poradzic zeby mu je poprawic. My juz jestesmy po takiej wizycie okulistycznej, w 2 miesiacu kazali nam zrobic.