Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Wózek - Spacerówka - jazda przodem czy tyłem

Data utworzenia : 2013-05-11 13:43 | Ostatni komentarz 2015-05-14 09:06

Aniss

12950 Odsłony
23 Komentarze

A ja mam pytanie odnośnie spacerówki. Moja mała jeździ w spacerówce z wózka wielofunkcyjnego w którym jest opcja przekręcania siedziska przodem lub tyłem do jazdy, mam pytanie kiedy powinno się przełożyć spacerówkę do jazdy przodem? Moja mała jest troche rozkręcona nie jeździ w pasach, gdyż one ją bardzo krępują i wówczas jazda wózkiem jest większym utrapieniem, każdy spacer był umęczeniem i dla mnie i dla małej wiec jeździ bez pasów, ale oczywiście siedzi wówczas grzecznie.a ja ją mam cały czas na oku. Czy jazda tyłem to jazdy może wpływać jakoś na rozwój? kiedyś wpadłam na artykuł, ze lepiej jest kiedy dziecko widzi rodzica w czasie podróży wózkiem

2015-05-14 09:06

W naszym przypadku córka przyszła zdecydowanie za szybko na świat, dlatego zakup wózka nie był do końca przewidziany..gdyż mieliśmy inne zmartwienia na głowie. Gondola nie była jakaś problematyczna, córka z łatwością w niej zasypiała, nie świeciło jej słońce z łatwością mi się ją wyjmowało i wnosiło do mieszkania. Z kolei ze spacerówką od samego początku są problemy...Ubolewam nad tym, że nie jest leżąca tak całkowicie, a siedząca to tak niczym w połowie, mankamentem jest również to, że jest jednostronna (przodem do świata)dużym udogodnieniem byłoby gdyby można było ją przekładać np twarzą do mnie, by nie świeciło jej słońce oraz bym mogła sobie z małą pogadać. Poza tym zdecydowanie trudniej jest jej zasnąć w spacerówce..

2015-05-14 03:04

Mój synek ostatnio histeryzuje jak ma leżeć w gondoli, chyba chciałby już w spacerówce żeby coś widzieć. Moim zdaniem jest jeszcze za wcześnie dla niego - ma 6 mcy

2015-05-13 18:31

moje kolka takze swiruja gdy je nie zablokuje..

2015-05-11 11:09

Z mojego doświadczenia mogę napisać, że jak dla mnie fajna opcja to wózek z dużymi pompowanymi kołkami skrętnymi z przodu :-) Ale nie 3 kołowy, tylko 4 kołowy. Ja miałam pierwsze dziecko w grudniu więc 3 kołowym ciężko by było po śniegu bo te kołka by się skręcały w kółko:-) Oczywiście fajnie jak ten wozek można potem zamienić /zmieniać na spacerówkę :-) Co do jazdy tyłem, od czasu do czasu muszę wycofać :-) i nie idzie mi to najzgrabniej, bo przednie kółka mi wariują, więc fajną opcją jest jak mamy blokadę skrętnych kółek, ale z drugiej strony tak często też nie jeździmy tyłem więc można się obrócić wokół własnej osi i też bedzie ok :-)

2015-05-06 22:32

może to głupio zabrzmi - ale nie wiedziałam że od pewnego miesiąca jeździ się np tyłem ...

2015-04-30 23:01

Ja przerzuciłam się wcześniej w granicach 5 miesiąca. W gondoli synek leżał na płasko, nic nie podkładałam. Miał tylko swoją płaską poduszkę niemowlęcą. Przerzuciłam się bo spacerówka w tym wózki 3 w 1 rozkładała mi się na płasko i można było regulować jak się chce kąt nachylenia. Dla nas było to dobre rozwiązanie też ze względu na ulewanie spowodowane chorobą refluksyjną.

2015-04-24 17:16

Sama widzisz po maluszki skoro posadzilas go w spacerówce nawet z wkładką dla niemowląt a wydaje Ci się że jest jeszcze za mały to myślę że jest za wcześnie. Jak poczekasz miesiąc a mały już będzie sobie na pewno lepiej radził z samodzielnym siedzeniem to przejdziecie na spacerówke. Wiem że się nie możesz doczekać, mnie korciło żeby szybciej małego dac do spacerówki ale uznałam że przyjdzie czas.

2015-04-24 17:08

No w mojej gondoli tez tak można ale już jest tak ciepło i widzę że się wierci . Myślałam , że może juz czas na soacerowke. Włożyłam ja dzisiaj ale chyba jeszcze z miesiąc poczekam bo topi się w tym wózku.