Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Udawany płacz

Data utworzenia : 2013-05-08 12:37 | Ostatni komentarz 2015-08-16 18:27

Urszula888

10908 Odsłony
77 Komentarze

Mam do was drogie mamy pytanie odnośnie płaczu a dokładnie płaczu którym dziecko próbuje od nas coś wymusić ja na to mówię wymuszanie płaczem. Kiedy u Was zaczęły tego typu sytuacje a może w ogóle nie miały miejsca?

2015-08-16 18:27

A ja mówię że dzieci swój rozum mają i to są mali psychologowie

2015-08-15 10:49

Ja jestem zdania, że takie małe dzieci nie wymuszają, ponieważ nie mają jeszcze za bardzo świadomości akcja=reakcja. Nie zdają sobie sprawy, że jeśli zaczną płakać, to ktoś je weźmie na ręce - płaczą, bo potrzebują bliskości. http://segritta.pl/jak-jest-tym-przyzwyczajaniem-dziecka-noszenia-lub-spania-rodzicami-lozku/ - tu fajnie zostało to wytłumaczone.

2015-08-13 23:46

Moja mała jak jest w większym gronie ludzi to lubi sobie po marudzić a jak maruduje to jakiś wujek ciotka czy babcia się podnoszą bo przecież mała płacze i tak nie może być i Miśka na tym wygrywa bo jest już na rękach czy kolanach i uśmiech od ucha do ucha :)

2015-08-11 07:19

ano lubią aby nieustannie mieć nas na oku ... i jak tylko podejdziemy minka smutna aż prosi o zabranie i długie przytulanie ...

2015-08-09 21:40

Bo nasze kochane dzieciaki lubią być w centrum uwagi gdy na nie nie zważamy to dają popis przez smutną minkę czy oczka albo marudzą albo płaczą ....

2015-08-09 15:19

no tak jest.. leży bawi się .. podejdę to minki stroi buzia w podkówkę .. hi hi biorę tulam bawimy się chwilę wchodzi ktoś tato albo babcia i jak zacznie lamentować piskać płakać - to oczywiście bach biorą na ręce i co? - uśmiech i minka że nic tylko patrzeć - ano wygrałam oj aj te nasze maluszki.... udają manipulują nami ale to takie słodkie - prawda? .. - spacery - jeśli marudzi sprawdzam czy nie za ciepło czy owad jakiś albo pić chce daję niekapka ... zwykle czymś zabawiam zmieniam nastrój i pomaga -

2015-08-08 21:33

U nas to ma bardziej postać biadolenia :)

2015-07-14 18:30

udawany placz? hmm dzieci gdy jeszcze nie potrafia mowic musza jakos zasygnalizowac ze cos sie dzieje moja corcia ma 4 mies i gdy jest zmeczona podczas cw nie placze lezkami tylko wrecz bym wlasnie uzyla okreslenia 'wymusza placz' ale to sygnal dla mnie ze juz ma dosc