Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

krzyki w nocy

Data utworzenia : 2013-05-02 21:19 | Ostatni komentarz 2015-09-21 18:09

konto usunięte

8429 Odsłony
37 Komentarze

Mamy problem... Synek chyba przechodzi ząbkowanie, tzn.ostatni etap jak na razie, nie wiem tego na pewno, gdyż ciezko sprawdzić juz teraz czy te żeby wychodza czy nie, no chyba, ze chce zostać pogryziona... Przez ostatnie kilka nocy synek budzi mi sie z krzykiem kilka razy w nocy, lampkę nocna ma, delikatnie mu sie swieci, w lozeczku leżą misie, z ktorymi zawsze spi, krzyki są ok 3-4 w nocy i napraawde ciezko go uspokoić... Czasem jak dostanie mleko to sie uspokoi i po pewnym czasie uśnie, raczki do buzi ciagle pakuje, pokazuje, ze go boli, ale juz ja nie moge pozniej spac bo sie martwie co mu dolega... Zdrowy jest, w dzien za mocno nie marudzi, zębów 16 jest na pewno, zostaly jeszcze piątki... Synek ma 22 miesiące niedlugo... Powiedzcie czy u was byly podobne sytuacje, czy moze to jakiś strach... Juz jesteśmy bezradni, dodam, ze wzięcie go do naszego lozka wcale nie pomaga :/

2015-09-21 18:09

U mojej córki właśnie krzyk w nocy, taki nieutulony i to kilkukrotnie był objawem ząbkowania. Niedarem mówią, że zęby idą nocą. Po drugiej nocy przy śniadaniu zauważyliśmy z mężem białą kreskę na dziąsełku a macalnie twardą pofalowaną koronkę. A ja już myślałam, że mi się dziecko czegoś przestraszyło i lęki odreagowuje koszmarami nocnymi. Teraz już wszystko się wyjaśniło.

2015-02-05 22:27

Mój jak miał 4 miesiące też a estonia budził mi się w nocy z krzykiem,takim głośnym płaczem.Nie wiedziałam co mu jest i dlaczego tak się budzi,myślałam że do jedzenia i jest głodny ale gdy podałam mu mleko wogóle nie chciał jeść i się denerwował i tak kilka razy się budził z takim krzykiem.Potem był spokój,a potem jakoś po 5 miesiącu było znowu to samo i po kilku dniach wyszedł ząbek :) Dlatego już wiem że to był ten powód bo jak narazie jest już spokój i budzi się tylko do jedzenia i potem śpi spokojnie.

2013-12-19 21:02

Moze go cos wystraszylo? Czasami dziecko zobaczy jakis cien czy cos i sie wystraszy... Moj starszy pare dni temu w dzien zobaczyl latajaca biedronke i w nocy mu sie snila to byly krzyki co godzine (jak nie czesciej)... U twojwgo maluszka to po prostu mogl byc jednorazowy wybryk, np. Obudzil sie i mamy nie bylo ;))

2013-12-19 12:17

Carol chyba i na nas przyszła pora, dzisiejszej nocy Jasiek pierwszy raz się obudził z krzykiem i naprawdę nie lada wyczynem było go uspokojenie. Nie wiem czy to faktycznie zęby się u nas zaczynają ale chyba na to wygląda , bo mokry jest od szyi do pępka, codziennie wymieniam 2 bluzeczki bo śliniaki nie służą. Zawsze jak się obudził w nocy to zaczynał gadać po swojemu i czekał aż do niego podejdziemy, ale dziś to było cos strasznego.

2013-09-04 10:03

Ciężko mi coś powiedzieć. Moja córcia ma dopiero 8 miesięcy i 4 ząbki nam wyszły w czasie 2 tygodni. U nas bóle, marudzenie i krzyki były w czasie kiedy dziąsła przygotowywały się do ząbkowania. Samo ząbkowanie nie było zauważalne. A stosujesz jakieś żele chodzące, znieczulające miejscowo?

2013-09-02 16:16

Carol łączę się z Tobą w bólu. Mój synek ma 14 miesięcy i obecnie wychodzi mu 16 ząb. Tydzień temu synek przez kilka nocy budził mi się z krzykiem, czasem wypił kilka łyków mleka czasem nawet nie tknął butelki, udawało mi się go uśpić po godzinie lub dwóch walki, nie wiedziałam co się dzieję czy się czegoś przestraszył i mu się przypomina czy coś innego. Również wkładał wszystko do buzi, nie chciał jeść zastanawiałam się czy to ząbki ale nigdy aż tak strasznie ich nie przechodził. Pod koniec tygodnia pojawiła się dolna lewa trójka, były dwie noce spokoju i dziś powtórka z rozrywki. Widać że idzie prawa dolna trójka jednakże nie pomaga już nawet smarowanie dziąsełek, mam tylko nadzieję że szybko się przebije. Życzę aby szybko przeszło.

2013-09-02 11:31

Z woskiem to zabobon.Moja teściowa nie raz przelewała ten wosk wysztraszonym dzieciom.Zapala świeczkę np gromnice lub od chrztu i przez obrączkę przelewa wosk do wody. W sumie to ja w to nie wierzę ale jak zobaczyłam kiedyś synka brata męża strasznie płakał przez sen,krzyczał i ona przelała mu ten wosk a mały tylko odetchnął i spał całą noc.

2013-09-02 09:52

O co chodzi z tym przelewaniem wosku,co to? A co do krzyków w nocy-moja starsza córa w wieku dwóch lat sporo w nocy krzyczała, teraz ma cztery i popłakuje. Nie wiążę tego z zębami, ale z emocjami. Czasem to był pożądny krzyk, taki jakby ze strachu. Rano nic nie pamiętała. A temperatura? Cóż, wydaje mi się, że może warto zmienić termometr...mierzyć kilkoma. Ja najbardziej ufam rtęciowym, ale podobno już ich nie produkują. Mam przykre doświadczenie z termometrami:( mam kilka bezdotykowy (szmelc), dwa elektroniczne, jeden stary rtęciowy i jeden co ma zamiast rtęci cośtam. I najdokładniejszy jest rtęciowy... a 37,5-to wg mojej lekarki nie jest temperatura...38,7 kwalifikuje do podania " zbijacza" gorączki. Ale, powiem Ci,że mój mąż ma teraz codziennie podwyższoną temperaturę i dostał skierowanie na posiew krwi.