Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Brak reakcji u 21 miesięcznego dziecka.

Data utworzenia : 2016-05-14 12:05 | Ostatni komentarz 2016-07-02 12:51

marta220889

6532 Odsłony
26 Komentarze

Witam syn ma 21 miesięcy i wogóle nie reaguje jak się do niego mówi. Nie reaguje na swoje imię, na proste polecenia tj. gdzie jest oczko, uszko itp. Do tego nie umie skupić uwagi na zabawkach. Bardzo szybko się wszystkim nudzi lub wykazuje brak zainteresowania. Gdy jestem w pracy mąż ma ciągle włączony telewizor potrafi siedzieć i się w niego patrzeć wiem to od starszej córki. Mało mówi mama, baba, dziadzia sporadycznie coś tam po swojemu próbuje. Słuch miał badany i jest w normie więc nie mam pojęcia czym może być to spowodowane. Na obcych reaguje płaczem, chowa się za mną jest bardzo nieufny.

2016-05-14 13:45

Bławatkowa ma rację - nie można pozwolić na to aby małe dziecko całe dnie spędzało przed telewizorem . Myślę że powinnaś porozmawiać z mężem i zabronić mu włączania telewizora czy komputera w obecności dziecka a zachęcać do tego aby maluch aktywnie spędzał czas. Na dworze zrobiło się już w miarę ciepło więc można częściej wychodzić z dzieckiem np na plac zabaw gdzie w obecności innych dzieci maluszki szybciej uczą się nie tylko nowych słów ale i zabaw. Co do wstydzenia się to mój synek też jest na etapie zakrywania oczu na widok kogoś obcego ale po chwili przestaje się wstydzić więc myślę że to taki etap w życiu 20 miesięcznych dzieci. Myślę że jeżeli więcej czasu poświęcicie na zabawy , rozmowy, czytanie książeczek czy spacery z dziećmi to szybko przekonasz się że dziecko zupełnie inaczej zacznie reagować nie tylko na Twoje wołanie, prośby pokazania części ciała ale i zacznie więcej mówić.

2016-05-14 12:19

Marta220889, winę za to wszystko ponosi włączony telewizor. Szybko zmieniające się obrazy telewizyjne aktywują prawą półkulę mózgu. Za rozwój mowy odpowiedzialna jest lewa półkula mózgu. Wielogodzinne przesiadywanie przed telewizorem przyczynia się do ograniczenia rozwoju mowy oraz w znacznym stopniu upośledza zdolność do komunikowania się. Porozmawiaj z Mężem i wytłumacz Mu, że telewizor ma bardzo zły wpływ na Wasze dziecko. Lepiej będzie, gdy przeczyta Mu książeczkę, porozmawia z Nim lub wyjdzie z Nim na spacer. Synek reaguje na obcych płaczem bo telewizor dostarcza dziecku wiele różnych bodźców, z którymi nie potrafi sobie poradzić w realnym świecie. Być może pod Twoją nieobecność Mąż ogląda filmy, które nie są polecane dla dzieci.