Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Brak reakcji u 21 miesięcznego dziecka.

Data utworzenia : 2016-05-14 12:05 | Ostatni komentarz 2016-07-02 12:51

marta220889

6533 Odsłony
26 Komentarze

Witam syn ma 21 miesięcy i wogóle nie reaguje jak się do niego mówi. Nie reaguje na swoje imię, na proste polecenia tj. gdzie jest oczko, uszko itp. Do tego nie umie skupić uwagi na zabawkach. Bardzo szybko się wszystkim nudzi lub wykazuje brak zainteresowania. Gdy jestem w pracy mąż ma ciągle włączony telewizor potrafi siedzieć i się w niego patrzeć wiem to od starszej córki. Mało mówi mama, baba, dziadzia sporadycznie coś tam po swojemu próbuje. Słuch miał badany i jest w normie więc nie mam pojęcia czym może być to spowodowane. Na obcych reaguje płaczem, chowa się za mną jest bardzo nieufny.

2016-07-02 12:51

Marta głowa do góry, Pamiętaj że wczesne wykrycie i dobrze prowadzona terapia może zatrzymać chorobę. Autyzm to nie koniec świata to tylko inne postrzeganie go, pomóż mu w tym i bądź dla tego ostoją. Musicie dążyć do normalności i pokazywać mu że niczym się od innych nie różni. Trzymam za was kciuki:) Odnośnie teściów to mamy podobny problem, bo gdy moja córka trafiła na operację to miałm to samo że to moja wina, że moczyłam pępek, że źle go pielęgnowałam. W ogóle w ich mniemaniu nie nadaję się na matkę, żonę itp a wiesz dlaczego? bo mam własne zdanie, bo uważam że to moje dziecko i nie dałam od początku się wtrącać, wiec w ich oczach jestem bee... Ale ja mam to w nosie i to baaardzo głęboko i tobie też polecam. Odpowiadaj jadem za jad albo w ogóle się nie odzywaj. Teraz najważniejsze są twoje dzieciaki a skoro oni nie chcą Ci pomóc a tylko zwalają winę to zwykłe pustaki nie nadające się na dziadków!!! Bo w ciężkich chwilach należy sobie pomóc a nie szukać winnych, zwłaszcza tam gdzie ich nie ma!!!

2016-06-29 20:03

Marta tak mi przykro z powodu twojego synka ale musisz być silna i dla niego i dla siebie ! Co do teściów to ich słowami się nie przejmuj, widać jakimi są pustymi ludźmi bez grama uczucia!

2016-06-29 11:19

Marta my korzystamy z WWR lecz w naszym przypadku otrzymaliśmy je w ciągu miesiąca, a do tego czasu korzystaliśmy z prywatnych godzin. Może jest możliwość udania się na jakiś turnus rehabilitacyjny, który zminimalizuje napięcie mięśniowe? Albo udanie się na zajęcia prywatne by jakiś terapeuta poinstruował Cię jak należy ćwiczyć z dzieckiem? A teściami..się nie przejmuj, chyba nawet nie przemyśleli tego co powiedzieli, a brak wyczucia z ich strony i jakiegokolwiek wsparcia niewiele dobrego o nich świadczy.

2016-06-22 16:12

Marta nie słuchaj teściów! To nie jest Twoja wina i w ogóle nie powinnaś tak myśleć ani nawet rozważać, że w słowach teściów może być prawda. Bądź silna i pamiętaj, że to nie jest Twoja wina.

2016-06-22 09:14

Skoro tak twierdzą Twoi teściowie.. to najlepszy dowód na to, że w ogóle nie wiedzą na czym polegają oba te schorzenia. Nic nie jest Twoją winą, pamiętaj o tym i się nie poddawaj! Trzymam kciuki za terapię! :-)

2016-06-22 09:08

Marta głowa do góry i przede wszystkim nie bierz słów teściów do siebie. TO NIE JEST TWOJA WINA i nie wiem jak z ogóle ktokolwiek może coś takiego powiedzieć.

2016-06-22 08:32

Synek był zdiagnozowany w dwóch placówkach. W obu twierdzili autyzm wysokofunkcjonujący. Mamy już orzeczenie o niepełnosprawności a od września ruszamy z terapią wwr. Musi być dobrze mały jest bardzo mądrym dzieckiem. Niestety jego zaburzenia są w każdym spektum autyzmu ale nie wszystko jest zabużone dlatego jest wysokofunkcjonujący. Niestety do tego dochodzą problemy neurologiczne. Słabe napięcie mięśniowe w nogach powoduje że gdy mój synek chodzi bardzo obciąża kręgosłup i robi się skolioza w odcinku lędźwiowym. Ostatnio byliśmy u teściów którzy stwierdzili że to na pewno coś ze mna nie tak że urodziłam ich synowi dwoje chorych dzieci starsza córka nie słyszy bo ma otoskleroze... poczułam się strasznie tak że to moja wina

2016-06-21 14:22

A może to jakieś zaburzenia ze spektrum autyzmu? Autyzm to „odwrócenie od świata zewnętrznego, przewaga życia wewnętrznego, a jednocześnie skutek lub składowa rozszczepienia schizofrenicznego”. Co może na to wskazywać? 1. ZNACZNIE OGRANICZONE ZDOLNOŚCI TWORZENIA RELACJI Z INNYMI ORAZ UCZESTNICZENIA W INTERAKCJACH SPOŁECZNYCH 2. ZABURZENIA KOMUNIKOWANIA SIĘ – WERBALNEGO I NIEWERBALNEGO 3. SCHEMATYZM ZACHOWAŃ I OGRANICZONY REPERTUAR AKTYWNOŚCI I ZAINTERESOWAŃ Dokładnie przeanalizuj wyżej opisane cechy, a zachowanie Twojego dziecka i za wczasu wybierz się z nim do specjalisty. Dodam, że synek mojej kuzynki miał podobnie i jest dzieckiem autystycznym.