Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Alergia czy przeziębienie? Jak je odróżnić u malca

Data utworzenia : 2016-05-09 21:09 | Ostatni komentarz 2017-10-03 16:24

Redakcja LOVI

8221 Odsłony
26 Komentarze

Katar, kaszel i ból gardła to objawy występujące zarówno podczas alergicznego nieżytu dróg oddechowych, jak i przeziębienia. Jak zatem rozróżnić te dwie dolegliwości u dziecka i rozpocząć odpowiednie leczenie? Podpowiadamy.

2016-05-09 21:56

Gdy moja druga córka poszła do przedszkola to zaczęła często chorować. Po pewnym czasie zaczęłam wątpić, czy to przeziębienia, wirusy, czy może właśnie alergia. Pediatra rozwiał moje wątpliwości właśnie tym, że podczas alergii oprócz innych objawów często podrażnione są oczy - są zaczerwienione, pieką i łzawią.Poza tym przy alergii dziecko nie gorączkuje, a córka zawsze miała podwyższoną temperaturę. Ważne jest, aby się upewnić, czy mamy do czynienia ze zwykłym przeziębieniem czy alergią i artykuł Lovi w prosty sposób przedstawia różnice. Jeżeli nadal mamy wątpliwości, to rozwieje je pediatra lub alergolog, gdyż nieleczona alergia może prowadzić do poważnych chorób, takich jak np. astma oskrzelowa.

2016-05-09 21:14

Bardzo Ciekawy artykuł! Warto się z nim zapoznać. Mój starszy synek ma często alergiczne zapalenie spojówek co u niego objawia się swędzącymi zaczerwienionymi oczami i bardzo ciężko jest nam je wyleczyć. A u lekarza w ośrodku jak idziemy z katarem czy jakimkolwiek przeziębieniem zawsze dostajemy leki odczulające wapno albo ketotifen ale odkąd jeżdżę prywatnie mój lekarz mówi czy jest to wirus, bakteria czy właśnie alergia na podstawie wywiadu przeprowadzonego z nami rodzicami jak i również po dokładnym obejrzeniu dziecka.