Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Rotawirus

Data utworzenia : 2013-04-17 10:57 | Ostatni komentarz 2016-06-15 09:57

Redakcja LOVI

11833 Odsłony
32 Komentarze

Zakażenie rotawirusowe to choroba bardzo częsta u dzieci, w szczególności tych, które uczęszczają do żłobka lub przedszkola i mają stały kontakt z rówieśnikami. Trudno przed nią uchronić malca, dlatego warto zapoznać się z typowymi objawami i zalecanym postępowaniem podczas choroby.

2014-06-06 11:07

Ciągłe biegunki i wymioty to coś strasznego . Oczywiście nie każde dziecko przechodzi rotawirusa tak samo ..Jedne dzieciaczki przechodzą go w 3 dni innym zajmuje to 3 tygodnie ...Moja córka chlustała jak szalona ,, najgorzej było w okresie niemowlęcym bo jest największe ryzyko odwodnienia dziecka,,, wtedy pomoc w stanie jest tylko szpital i kroplówki a niestety dzieci w szpitalu są w salach mieszane i dziecko wychodzi z jednym a wraca do domu z czyms innym. Dzieci z rotawirusem powinny oczywiście lezec w oddzielnej sali ale wszyscy znamy realia jakie dziś panuja ..Moja corke przenoszono z rotawirusem 5 razy w ciągu 8 dni ,,, z pokoju do pokoju bo tak kombinowali żeby dzieci pomiescic... Jak wszyscy wiemy rotawirusem możemy zarazić się od osoby chorej .. ale nie tylko przedewszystkim jest to choroba brudnych rak ,,, wiec uważajmy na higiene naszych dzieci,,,czasami lepiej umyc w miejscu publicznym rece 3 razy niż zlapac rotawirusa . Jeśli tylko macie stabilna sytuację finansową i możecie sobie pozwolić to polecam szczepionke doustna na rota .. moja druga corka ja miała i na razie odpukać nie zlapala nic, Szczepionka jest bardzo droga bo 600 zl ale mysle ze watro . Nawet jeśli nie uchroni naszego dziecka przed złapaniem rotawirusa to może wywolac objawy lagodzace ,,, słyszałam ze wiele dzieci po szczepionkach nawet jak go zlapie to przechodzi go lzej niż bez szczepionki.

2014-06-05 10:44

Moja pierwsza córka miała 6 razy rotawirusa w ciągu 3 lat cossssssss strasznego ciagle tulanie się po szpitalach ,,, nie mogla dostać szczepionki ze wzgledow zdrowotnych ...druga dostala szczepionke doustna i odpukać nie zlapala ani razu

2014-06-04 21:13

Wszystkie objawy zakażenia rotawirusami dokładnie wypunktowane są tu: http://lovi.pl/pl/zdrowie-i-rozwoj/202

2013-10-10 11:19

No i znowu załapał grypę żołądkową, z przedszkola. Cały czas wymiotuje, przy podaniu większej ilości płynów wszystko zwraca. Byliśmy u pediatry to zaleciła dietę i podawanie chłodnych płynów co 10 min po łyżeczce. Zobaczymy co dalej...

2013-04-23 17:04

Witam moja córeczka jak miala roczek przechodzila rotawirsa dodam ze nie byla szczepiona. objawy miala takie jak: biegunka wymioty goraczka wyladowalismy w szpitalu i zostalismy tam tydzien

2013-04-22 15:01

Też podaliśmy szczepionkę naszemu synkowi. Jak miał 1,5 roku też załapaliśmy to paskudztwo. Syn raz zwymiotował i było po całej chorobie. Drugie dziecko też chcemy zaszczepić. Rotawirusy u takich małych dzieci to nie są żarty.

2013-04-21 13:04

Ponad 2 tygodnie temu wyładowałam w szpitalu z córcią, ale z innego powodu. Wracając do tematu to bardzo dużo maluszków leżało właśnie w szpitalu przez rota-wirusy ;(. Objawy: - wymioty - biegunka - bóle brzucha - stan podgorączkowy (gorączka) - brak apetytu Dzieci, które zakażone są rota-wirusami mogą tracić dużo wody z organizmu co może doprowadzić do odwodnienia. Należy obserwować wtedy czy maluch nie staje się słaby, apetyczny, ma spierzchnięte usta, zapadnięte ciemiączko. Dobrym i sprawdzonym sposobem jest złapanie skóry na brzuszku maluszka skóry dwoma palcami i jak będzie skóra powoli wracać to należy niezwłocznie udać się do swojego lekarza. Na oddziale pediatrycznym w szpitalu wszystkie maluchy zakażone rota-wirusami dostawały kroplówki z elektrolitami, glukozą na wzmocnienie. Co podawano do jedzenia takim maluszkom? Tym najmłodszym samo mleczko, kleik ryżowy, starszym dzieciaczkom marcheweczkę z ryżem.

2013-04-17 11:04

Bardzo bałam się zakażenia rotawirusem, więc bez większych obaw zaszczepiłam moje obie córki przeciw tej chorobie. Trzeba pamiętać że zaszczepić trzeba już maluszka na pierwszej wizycie szczepiennej - czyli ok 6 tygodnia życia i następnie powtórzyć szczepienie po 6 tygodniach (jeśli są 2 dawki). Kiedyś w wakacje byliśmy kilka dni ze znajomymi nad jeziorkiem. Wracając do domku wszyscy czuliśmy się "dziwnie" . Okazało się, że nie tylko my ale i nasi znajomi również zachorowali. Nie wiem czy był to typowy rotawirus czy coś innego...raczej nie zatrucie pokarmowe - bo dzieci jadły co innego. Córka wymiotowała lekko i tylko 1 raz, my natomiast rozchorowaliśmy się na dobre a dzieci znajomych męczyły się z biegunką i wymiotami kilka dni. Nie wiem czy pomogło szczepienie...ale jedyna osoba, która "lekko" przeszła tę chorobą to nasza córa (jako jedyna zaszczepiona).