Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Po co raczkować skoro można chodzić

Data utworzenia : 2016-03-01 11:08 | Ostatni komentarz 2016-06-07 12:23

Karolina.K

2776 Odsłony
36 Komentarze

Temat rzeka. Pewnie często poruszany. Córka właśnie kończy 7 miesięcy i odmawia raczkowania na rzecz chodzenia. Trwa to od dobrych 3 tygodni. Raczkuje do łóżka i się go chwyta żeby wstać. Wspina się po nas byle tylko wstać. W łóżeczku jest cały czas na nóżkach. W żaden sposób jej do tego nie zachęcam, wręcz przeciwnie- wolałabym żeby raczkowała. Najgorsze, że ona nie ma jeszcze jakiejś wybitnej siły w nóżkach i przez to często upada. Nie jest to WNM gdyż już byliśmy z nią u neurologa i rozwija się prawidłowo. Gdy daje ją na ziemię to się złości gdy nie może wstać. Jest z nią jeszcze jeden problem- ona ledwo stoi a stara się puszczać rączkami. Wiem, że dziecko może być wcześniej gotowe na chodzenie ale jest to teraz dla niej groźne. Co robić?

2016-03-01 20:19

Sa dzieci które najpierw chodzą a później raczkuja :-) słuchaj swojej intuicji i zaufaj dziecku. Ono wie na co jest gotowe a na co nie. Mój synek jak skończył 3 miesiące kategorycznie odmawiał leżenia na rzecz siedzenia. Ile było krzyku jak "pomocna i służąca dobra rada " rodzina próbowała nosić go na rękach w pozycji leżącej .. ! Ale co ja miałam zrobić ? Przywiązać go do łóżka ? :-p nic mu się nie stało, kręgosłup prosty. Ma 6 miesięcy i samodzielnie siedzi. Jeśli nic się maluszkowi nie dzieje to możesz mała tylko asekurowac żeby sobie krzywdy nie zrobiła :-) A co do chodzikow to nie jest tak ze przynajmniej połowa z nas była na nich wychowywana ? :-) Nie popieram ale też nie krytykuje używania ich, ale skoro nam się nic nie stało to dlaczego przez większość lekarzy stały się negowane, a firmy dalej je produkują ... Czasem właśnie takie rzeczy mnie bardzo nurtują .. w końcu można zglupiec zastanawiając się czym nie zrobimy krzywdy dziecku :-)

2016-03-01 19:17

Pchacz to może być np. Wózek dla lalek , dziecko tylko go pcha a opiera się o własnych siłach . A chodzik jest niewskazany dla dzieci . Nie wiem czy tak małemu dziecku pchacz będzie potrzebny , tylko go zachęci do chodzenia , a to nie o to chodzi .

2016-03-01 16:33

Pchacze są bezpieczne dla dzieci? Dużo złego słyszałam o chodzikach

2016-03-01 15:56

kupić pchacza - zawsze jakaś podpora będzie i cóż - pozwolić jej się uczyć na błędach ;) siostry syn miał miesięcy jak poszedł na nogi :)