Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Po co raczkować skoro można chodzić

Data utworzenia : 2016-03-01 11:08 | Ostatni komentarz 2016-06-07 12:23

Karolina.K

2775 Odsłony
36 Komentarze

Temat rzeka. Pewnie często poruszany. Córka właśnie kończy 7 miesięcy i odmawia raczkowania na rzecz chodzenia. Trwa to od dobrych 3 tygodni. Raczkuje do łóżka i się go chwyta żeby wstać. Wspina się po nas byle tylko wstać. W łóżeczku jest cały czas na nóżkach. W żaden sposób jej do tego nie zachęcam, wręcz przeciwnie- wolałabym żeby raczkowała. Najgorsze, że ona nie ma jeszcze jakiejś wybitnej siły w nóżkach i przez to często upada. Nie jest to WNM gdyż już byliśmy z nią u neurologa i rozwija się prawidłowo. Gdy daje ją na ziemię to się złości gdy nie może wstać. Jest z nią jeszcze jeden problem- ona ledwo stoi a stara się puszczać rączkami. Wiem, że dziecko może być wcześniej gotowe na chodzenie ale jest to teraz dla niej groźne. Co robić?

2016-06-07 12:23

Dziecko samo krzywdy sobie zrobić nie może inna kwestia jak się przewróci wtedy wiadomo, że może być niebezpiecznie. Moja córka raczkowała jak miała 8 miesięcy i również wstawała przy meblach i puszczała się jednak nie próbowała bez podtrzymywania się iść do przodu. Kupiliśmy jej pchacza i polubiła od razu. Bardzo polecam to rozwiązanie dla tak małego dziecka.

2016-03-31 11:08

Pierwszy rok życia to najbardziej intensywny okres rozwoju w życiu dziecka, .każdy dzień, tydzień, to nowe umiejętności. Różnica w rozwoju dziecka 7 a 9 miesięcznego jest duża. Niektóre dzieci nie raczkuje, od razu przechodzą do chodzenia. Ważne aby niczego nie przyspieszać ani nie zmuszać dziecka.

2016-03-30 18:07

magiczny, ja tez nie mam zamiaru przyspieszać bo to jedynie może zaszkodzić niż pomóc :)

2016-03-30 14:58

Moj Oski zaczął raczkować mając 10 miesięcy i nie zmuszałam go, żeby szybciej zaczął. Pełzał wcześniej, owszem, ale też bez szału. Miał słabe rączki, więc tym bardziej :) przez 4 miesiące chodził za rączki, najpierw za dwie, później jedną, by na jednym palcu skończyć. Nie przyśpieszalam etapu jego chodzenia :)

2016-03-29 11:16

Kasia szczególnie jak zobaczy coś czego mu nie wolno np. kabel itp :) ledwo zdążę przed nim przybiec :)

2016-03-29 08:24

Dominika Twój Kacper na to wygląda nie czuje się na siłach żeby pójść dlatego woli raczkować. Tym bardziej że jak mówisz robi to z prędkością światła. :)

2016-03-28 23:35

Anna, też słyszałam że raczkowanie jest bardzo ważne dla rozwoju mózgu i cieszę się że Kacper raczkuje, i to z prędkością światła :) chodzić umie przy meblach ale jak ma gdzieś iść to woli od razu na czworaka niż próbować iść, ale na razie mi nie spieszno :)

2016-03-27 09:18

Mój starszy synek pamiętam praktycznie nie raczkował tylko trzymał się mebli i stał a potem w wieku 10 miesięcy zaczął chodzić. W tamtym okresie modne były chodziki, co nie było zbytnio zdrowe dla nóżek. Ale były takie mamy , że dzieciak ledwie siedział i już do chodzika wkładały. Teraz fajne są pchacze.