Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Problem z leżeniem na brzuszku.

Data utworzenia : 2015-12-11 00:39 | Ostatni komentarz 2016-07-04 14:39

K.Kubieniec

4379 Odsłony
78 Komentarze

Moja Nadusia ma już skończone 3 miesiące i dalej nie lubi jak ją kładę na brzuszku. Na momencik poleży ale szybko się denerwuje. Czy to normalne czy mam się skontaktować z neurologiem lub innym specjalistą?

2015-12-11 19:13

My też zaczęliśmy się kłaść na brzuszku i są juz widoczne postępy główka lekko w górę unoszna czasem prosto a czasem jeszcze w bok się krzywimy tez leży my krótko bo ok 5 min. Mały się denerwuje a położna kazała po godzinie przynajmniej kłaść mąż się na mnie wkurza bo mówi żebym dziecka nie męczyła hehe a ja chcę d,a niego jak najlepiej i żeby ta główkę ćwiczył

2015-12-11 16:30

mój to samo, dwie trzy minuty na brzuszku i marudzenie, ale ćwiczymy tak kilka razy dziennie:)

2015-12-11 15:42

Moja córka też nie lubiła leżeć na brzuchu. Mimo tego codziennie na chwilę ją tak kladlam. Często dawalam jej zabawki niedaleko twarzy , aby mogła się zająć oglądaniem czegoś nowego w tej pozycji. Często leżała na moim lub taty brzuchu. Po czasie bardzo polubiła tą pozycje.

2015-12-11 14:37

Moje starsze dziewczyny też nie lubiły leżeć na brzuszku, ale nie zniechęcałam się, tylko kładłam je chociaż na chwilę kilka razy dziennie. Im były starsze, tym chętniej i dłużej leżały. Z młodszą nie mam takiego problemu. Bardzo lubiła leżeć na brzuszku na przewijaku. Naprzeciwko miała szafę z lustrem, leżała i uśmiechała się do swojego odbicia. Często też kładę ją na swoim brzuchu, tak jak mrrrrxd. Teraz mała leży na macie na podłodze i próbuje pełzać. Leżenia na brzuszku jest bardzo dobre dla dziecka i nie należy się zniechęcać, jeżeli tego nie lubi. Spróbuj pokazywać jej jakieś atrakcyjne zabawki, albo delikatnie masuj plecki i nóżki, mów łagodnym głosem, może malutka z czasem polubi leżenie na brzuszku. Możesz też spróbować wybrać się z malutką na basen na specjalne zajęcia dla mam z takimi maluszkami (jeżeli oczywiście masz taką możliwość). Są tam różne zabawy na brzuszku w wodzie , może Nadusi się spodobają. Z wizytą u neurologa bym się wstrzymała jeżeli nie ma innych niepokojących objawów.

2015-12-11 11:40

Ja swojego 1,5 miesięcznego synka również kładę na brzuszku, czasem w formie ćwiczeń a czasem po to by się po prostu uspokoił. Wiadomo pierw się denerwuje ale mija mu to ;) nawet usypia w tej pozycji, więc go później tylko przekręcam i śpi dalej :)

2015-12-11 10:12

Moja w tym samym wieku i ma to samo! :) Nigdy nie lubiła leżenia na brzuszku... Ja kładę ją na swoim brzuchu bo przecież musi trochę bo w ten sposób ćwiczy kark , główkę i mięśnie !