Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

problem z rodzicami

Data utworzenia : 2015-11-26 18:43 | Ostatni komentarz 2015-12-06 21:24

justynamur

1843 Odsłony
17 Komentarze

mam problem z moimi rodzicami ... zacznę od tego że próbuje zachęcać aby zostawał sam na sam z córką dużo pracuje i nie spędza z nią dużo czasu a ja ostatnio zaczełam pracować zdalnie i chciałma aby pomógł mi żebym nie musiała tego robić w nocy do czwartej nad ranem moja córka jest dosć awanturnicza często wszystko wymusza i płacze mój mąż nie umię sobie z tym poradzić więc nie moze jej uspokoić wtdy wpada zawsze babcia(moja mama) krzyczy na nas i zabiera mała w ten sposób niczego nie nauczyc mojego męza ani córkę co mam zrobić??jestem załamana

2015-11-26 20:00

Moim zdaniem sytuacja trochę wymknęła Ci się spod kontroli a dodatkowo zmęczenie powoduje że jesteś zdenerwowana i nie potrafisz poradzić sobie z tą sytuacją. Myślę że powinnaś stanowczo porozmawiać zarówno z mężem jak i rodzicami i ustalić w jaki sposób i kiedy będzie się zajmować dzieckiem. Wiem doskonale że maluchy potrafią wymuszać płaczem i atakami złości to co chcą osiągnąć ale sytuacja kiedy to babcia w tej sytuacji wpada i krzyczy na rodziców nie ułatwia wychowania dziecka. Moim zdaniem Ty potrzebujesz spokoju i czasu dla siebie abyś mogła wykonywać swoją pracę , a córeczka dobrej opieki. Być może jest tak że tata nie radzi sobie z córeczką która jak piszesz bywa awanturnicza i woli aby babcia zajmowała się dzieckiem ale uważam że trzeba przełamać tą sytuację. Może zaproponuj małej jakąś fajną zabawę w którą do tej pory się nie bawiła i włącz w nią męża , pokaż mu co mała lubi a czego nie ale przede wszystkim nie pozwalaj na to aby to córeczka " rządziła" w domu. Myślę też że stanowczo powinnaś powiedzieć rodzicom że owszem mogą pomagać Ci w opiece nad małą ale nie chcesz aby wtrącali się do sposobu w jaki ją wychowujesz a co gorsze podważali Twoje decyzje. To Ty jesteś mamą i Ty decydujesz i tym w jaki sposób wychować dziecko. Wiem że trudno jest pogodzić pracę z wychowaniem dziecka ale jeżeli nie ustalisz jakiś zasad w swoim domu to zawsze będzie panował chaos i poddenerwowanie. Może ustal z domownikami że prosisz aby w godzinach od.... do..... zajęli się małą i zaproponowali jej zabawę, ćwiczenia ruchowe które rozładują jej ogromną energię lub spacer, wyjście do kina itd abyś w spokoju mogła ją wykonać.