Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Kryzys

Data utworzenia : 2015-11-03 20:11 | Ostatni komentarz 2015-11-21 23:06

marta220889

2509 Odsłony
21 Komentarze

Musze się wyżalić. Może to mi pomoże. Syn 14 miesięcy się buntuje. Gryzie mnie, bawi się piersią. Najpierw ssa a potem odwraca się do smoczka często nie wypuszczając piersi z buzi. Staje się to uciążliwe i jest oczywiście strasznie bolesne. Nie wiem czy to "taki wiek" czy co? Może jednak warto zakończyć karmienie? Chociaż jest mi bardzo smutno bo to lubie lecz mam powoli dość.

2015-11-21 23:06

Witam, Powody takiego uderzania i gryzienia mogą być różne. Choć faktycznie zdarza się, że w tym wieku dzieciaczki zaczynają tak się zachowywać - kiedy się złoszczą to zdarza im się gryźć, szczypać, uderzać. Zdarzać się to może również niezależnie od tego czy gdzieś to zaobserwują. Maluchy zazwyczaj w sposób niewerbalny przekazują swoje emocje inaczej nie potrafiąc i stąd mogą być takie zachowania. Dzieciaczki, które tak postępują zdarza się, że potrzebują silnych bodźców, szczególnie w momencie jakiegoś wzburzenia. Można spróbować w ciągu dnia masować dziecko uciskając w różnych częściach ciała (ręce, dłonie, nogi, barki), można zawijać dziecko w kocyk i rozwijać. Co do gryzienia jeśli nie wynika ono z ząbkowania a dziecko mimo to bierze wszystko do buzi czy gryzie to może wynikać to z potrzeby takiej stymulacji. Można wtedy próbować masować wnętrze jamy ustnej dziecka (nie zawsze dziecko sobie da to zrobić) np. silikonową szczoteczką lub po prostu palcem. Można dawać do jedzenia twarde rzeczy typu marchewka, suszone morele, sucharki itp. Jeśli taki stan nie utrzymuje się za długo i występuje po ząbkowaniu to może również wynikać z ciekawości dziecka to tego jakie odczucie daje gryzienie różnych przedmiotów czy ludzi oraz jak odbiera to otoczenie. Niewątpliwie przy takich zachowaniach bardzo ważne jest zwracanie dziecku uwagi i konsekwentne zachowanie. Bywa, że jeśli na czas nie zachowamy się odpowiednio, dziecko może to wykorzystać np. do wymuszania, szczególnie jeśli wcześniej zdarzyło nam się tak postąpić. Pozdrawiam Marta Cholewińska-Dacka

2015-11-11 12:23

Dziękuję za wsparcie dziewczyny. Czekam aż córce przejdzie. Trochę mniej gryzie. Mimo , że mówię o tym , że na rączki jej nie wezmę to córka tego nie rozumie. Tłumacze jej , że będzie dzidziuś Ale dla niej to abstrakcja.

2015-11-11 11:25

U mnie na złość działa dobrze groźba np. że nie będzie oglądał bajki wtedy mówi no dobrze już nie będę ale moje dziecko ma 3 latka.

2015-11-10 21:52

To faktycznie może być tak, że nie umie sobie poradzić z nerwami. Że np próbuje coś zrobić, ale mu nie wychodzi i wtedy pokazuje frustrację. Trzeba reagować na takie zachowania, bo później już może być tylko gorzej. Najlepszą reakcją jest brak reakcji, przynajmniej u mnie. Mój synek ma 15 miesięcy i jak np coś chce, a nie może, mówie, że nie wolno, a jak zaczyna się złościć to nie reaguje i czekam aż przejdzie

2015-11-10 20:06

To z kad te nurwy u maluchów. Hmm a tak serio to moja też się denerwuj na swój sposób siedzi na podłodze i nagle zaczyna ruszać rączkami w złości i drzec się głośniej :/ No właśnie takie upomnienia dzecko w końcu zakoduje myślę chyba że popatrzy gdzieś i od nowa. Ale od małego takie złości trzeba tlumic tzn wyrażanie ich w ten sposób.

2015-11-10 19:52

Marta ja uważam że on tak robi bo nie umie sobie poradzić z nerwami. Mój synek też od jakiegoś czasu tak robi żę sie bije po glowce albo mnie gryzie i nie wiem skąd to złapał bo nikt w naszym otoczeniu tak ani jemu nie robi ani nikomu innemu. Po prostu ciągle upominam mówię że nie wolno,że to boli i nie krzyczę bo wtedy są jeszcze gorsze nerwy.

2015-11-10 10:35

Też bym tego nie lekcewazyla bo to dopiero początek a im wcześniej się wpoi dzecku jak ma postępować żeby nie był to źle zachowanie to w późniejszym okresie będzie i tym pamiętać. Miejmy taką nadzieję :)

2015-11-10 10:14

Marta220889 mój synek też przechodził taki etap wtedy mu tłumaczyłam że tak nie można bo to kogoś boli i jego też nikt nie bije. A bicie podpatrzył od starszego kuzyna. Za każdym razem musisz reagować i być konsekwentna