Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Raczkowanie i chodzenie

Data utworzenia : 2015-08-14 13:39 | Ostatni komentarz 2015-09-17 10:22

anngur1304

2400 Odsłony
24 Komentarze

Moja 11 miesięczna córeczka Nela raczkuje, wstaje na nóżki o własnych siłach bez niczyjej pomocy. Martwi mnie tylko to, że jak już wstanie to stoi na palcach, próbuje chodzić trzymając się czegoś też chodzi na palcach. Syn tak nie robił. Czy to normalne? Jak tego oduczyć?

2015-09-17 10:22

Prywatna wizyta u rehabilitanta odnosi skutki. Już od tygodnia córcia chodzi. Na razie nie poradnie, ale ćwiczenia i masaże robią pozytywny efekt. Przy ćwiczeniach i masażach jest tyle śmiechu, że aż mnie i męża boki bolą. Pozdrawiam

2015-09-16 21:26

Witam, To, że dziecko chodzi na paluszkach może wynikać nie tylko z napięcia mięśniowego. Przyczyną może być np. wrażliwość dotykowa czyli może być tak, że dziecko intensywniej odbiera bodźce, które czuje stópkami, a to może powodować dyskomfort. Napisałaś Anngur1304, że gdy córcia zaczęła chodzić w bucikach - balerinkach zaczęła częściej chodzić na całych stópkach. Może warto się przyjrzeć tematowi pod tym kątem? Jeśli będziesz miała jakieś pytania chętnie odpowiem :) pozdrawiam Marta Cholewińska-Dacka

2015-09-05 19:04

Twarde obuwie wypróbowałam i odłożę bo to dopiero był problem z równowagą, a miękkie buty ( znalazłam miękkie balerinki z gumową przeciwpoślizgową podeszwą) i próbujemy. I powiem szczerze, że jest lepiej . Chętniej staje samodzielnie, robi kroki płaską stópką, no może jeszcze nie całkiem bo lekko pięty podnosi, ale już nie chodzi bezpośrednio na palcach.

2015-09-04 23:48

Ja uważam że dziecko powinno jak najdłużej bez butów na różnej powierzchni. Piasek,trawa i różne powierzchnie. O nóżki i stópki trzeba dbac od zawsze.

2015-09-04 22:51

Witam, Jeśli dziecko nie ma żadnych trudności czy przeciwwskazań to możne też chodzić na boso. Ważne jest aby stópka popracowała, miała kontakt bezpośrednio z różnorodnym podłożem. A jeśli już chcecie aby maluch miał buciki to pamiętajcie aby były one mięciutkie - trzymane za część pięty i palców powinny dać się miękko zgiąć. Zbyt twarde obuwie też nie jest dobre, szczególnie dla małych stópek. pozdrawiam serdecznie, Marta Cholewińska-Dacka

2015-09-04 22:16

Niema co sie martwic. Najlepiej sztywne buciki kupic dla malenstwa. My tak zrobilismy gdy corka zaczela chodzic i wszwszystko jest ok ;)

2015-09-04 21:09

Też zaczęłam zakładać buciki synkowi jak zaczął chodzić.

2015-09-04 20:37

ja slyszalam ze gdy dziecko zaczyna wstawac i chodzic to trzeba ubierac buciki..ja tak zrobilam..jak corcia zaczela chodzic trzymajac mnie za rece to kupilam odpowiednio wyprofilowane kapciuszki i ladnie teraz staje:)