Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

AZS czyli atopowe zapalenie skóry

Data utworzenia : 2015-04-02 08:52 | Ostatni komentarz 2024-04-28 11:24

Redakcja LOVI

11153 Odsłony
119 Komentarze

Atopowe zapalenie skóry to przewlekająca się, uciążliwa choroba rozpoznawana najczęściej u niemowląt. Jeśli zauważasz chorobowe zmiany na skórze maluszka, szukasz informacji o przyczynach, objawach i leczeniu AZS – ten artykuł jest dla Ciebie. [Zapraszamy do lektury starszego wątku http://lovi.pl/pl/forum/11/40 oraz do wątku poświęconego pielęgnacji skóry dziecka z AZS - http://lovi.pl/pl/forum/9/625/1 Redakcja LOVI]

2016-02-19 20:02

Przydatny artykuł, my objawy AZS zaobserwowaliśmy już w pierwszym miesiącu i pojawiały się na policzkach (blisko uszu) oraz na głowie, na szczęście było tego malutko

2015-07-14 18:31

na szczescie u nas nie ma z tym problemu jednak corcia i tak ma bardzo wrazliwa skorke

2015-06-16 22:13

Ja niestety mam AZS, to bardzo uporczywa i niemiła choroba. Walczę z tym kilka lat i chyba nigdy tego nie zwalczę.

2015-06-16 18:58

U nas w rodzinie ja jestem alergiczką i mam problemy skórne i niestety dzieci też mają problemy. razem ze starszym synkiem jesteśmy pod opieką alergologa i u mojego 7miesięcznego bobasa również zauważyłam takie same objawy jak mieliśmy my. Ze starszym byliśmy u kilku lekarzy i nikt nie wiedział dokładnie w czym tkwi problem. W wieku 3 lat miał wykonywane testy alergiczne, ale one nic nie pokazały. Powtórzyliśmy je w wieku 6 lat i już mamy jasny obraz sytuacji. Poza tym od niemowlaka miał suchą skórę i takie objawy jakie opisano w artykule. Ciężko było znaleźć jakieś odpowiednie kosmetyki, ale metodą prób i błędów znaleźliśmy to co nam odpowiada i na razie się tego trzymamy... Mamusiom z podobnymi problemami życzę dużo cierpliwości, bo chociaż jest to dokuczliwe można sobie jakoś z tym poradzić :)

2015-04-20 21:56

U Nas na szczęście nie pojawiło sie, choć mieliśmy problem przez 3 miesiace z łuszczącą sie skórą. Ogólnie musiałam jej natłuszczać skórę, kąpałam ją w mące ziemniaczaniej i przemywałam siemiem lnianym gotowanym i to nam pomogło.

2015-04-04 22:33

Mojemu małemu pojwiły sie na policzku 3 placki takiej suchej, ciutkę pomarańczowej skóry. Głowię się co to może być. Swędzieć chyba nie swędzi, bo nawet policzków nie dotyka. Mam nadzieję ze to tylko podrażnienie wynikające z nadmiernego ślinienia, ale właśnie zauważyłam w artykule, że noże to być objaw uczulenia na gluten... spróbuję wstrzymać ekspozycję i obserwowoać reakcję skórną..

2015-04-02 08:57

Ja bardzo wolno rozszerzam dietę swojego synka aby móc dokładnie zaobserwować czy jakiś składnik pożywienia nie uczula go. Stosuję również sprawdzone kosmetyki i nie zmieniam ich jeżeli nie ma takiej potrzeby , staram się w granicach rozsądku dbać o porządek w domu aby zminimalizować ryzyko alergii na kurz czy roztocza. Zawsze też stosuję kosmetyki, środki czystości które są przeznaczone dla niemowląt ponieważ tylko one dbają o wrażliwą skórę dziecka.