Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

AZS czyli atopowe zapalenie skóry

Data utworzenia : 2015-04-02 08:52 | Ostatni komentarz 2024-04-28 11:24

Redakcja LOVI

11136 Odsłony
119 Komentarze

Atopowe zapalenie skóry to przewlekająca się, uciążliwa choroba rozpoznawana najczęściej u niemowląt. Jeśli zauważasz chorobowe zmiany na skórze maluszka, szukasz informacji o przyczynach, objawach i leczeniu AZS – ten artykuł jest dla Ciebie. [Zapraszamy do lektury starszego wątku http://lovi.pl/pl/forum/11/40 oraz do wątku poświęconego pielęgnacji skóry dziecka z AZS - http://lovi.pl/pl/forum/9/625/1 Redakcja LOVI]

2016-11-11 22:24

u nas na zaognione zmiany pomagał protopic na receptę, punktowo, ale nie można przy tym szczepić dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po stosowaniu. A do kąpieli i do smarowania / nawilżania seria avene xera calm słuchaj a diagnozę kto postawił? pediatra, dermatolog, alergolog? dziecko ma zmiany w typowych miejscach? może to "po prostu" alergia ? czego życzę, tak jest w naszym przypadku zmiany ustały, pojawiają się tylko jak Arek zje coś z jajkiem

2016-11-11 20:45

Dziekuje dziewczyny :) Mam nadzieje ze nam sie uda to wyleczyć. Miałam ostatnio takie wrażeniew że po podaniu jajka mial zaognione te miejsca , ale moglo to byc tez co innego. Na razie nie bede podawac nic co jest silnym alergenem. Maluszek musi odpoczac . Kupiłam dzisiaj emulsje do kapania Oilatum i krem ,zobaczymy jakie beda efekty, uzywam takze kremu z Weledy na zime i ladnie lagodzil zmiany. Moze macie jakies inne dobre wypróbowane kremy?

2016-11-11 20:26

Masz rację Michalina, u nas najpierw łojotokowe potem atopowe zapalenie skóry, aż stanęło na alergii na jajko, także nie ma co popadać w rozpacz od razu tylko obserwować dziecko. J

2016-11-11 16:38

Tak jak piszesz dziubus, w w wielu przypadkach atopowe zapalenie skóry ustępuje samoistnie, wedle danych odsetek takich "samowyleczeń" waha się między 40-55%, więc diagnoza AZS u niemowlęcia to jeszcze nie koniec świata. Polecam serdecznie ten wpis; przejrzysty i zawiera sporo informacji: http://pediatria.mp.pl/choroby/skora/62304,atopowe-zapalenie-skory-azs-u-dzieci

2016-11-11 15:34

Dzisiaj okazalo sie ze mój synek ma Azs;( Od kilku dni cięzko mu spac w nocy , strasznie mu to przeszkadza (teraz wiem ze to przez Azs a nie przez zęby) Teraz walka przed nami, oby dalo sie to zaleczyć . Mam nadzieje, mój mlodszy brat tez to mial i u niego Azs przeszlo z jego niemowlęcym okresem. Bardzo przydatny artykól.

2016-02-21 20:06

Synek ma AZS, chociaż coraz łagodniej na wszystko reaguje i coraz rzadziej. U nas problemem są alergie pokarmowe, na szczęście tylko z reakcja skórna w sumie. Trzymamy diety, dbamy o skórę i jest nieźle. Do tego, nawet jak synek był malutki, to i zaognione sączące się zmiany skórne nie powodowały u niego rozdrażnienia. To dosyć pediatrę dziwiło, bo dużo zmian skórnych a dziecko bardzo chętne do zabawy. Dla nas dobrze, bo problemów ze spaniem nie było dzięki temu.

2016-02-20 19:36

AZS to niestety choroba przeważnie na całe zycie... jest okropnie uporczywa zwłaszcza przy nieumiejętnej pielęgnacji.. Mojej znajomej córka cierpi na to i długo lekarze zwlekali z jasną diagnozą... prorokowali że to wysypka, uczulenie na proszek, na mleko... Okazało się że AZS... Teraz dziewczyna ma 13 lat i nastąpiła remisja choroby ale sa momenty że jej łokcie, pod kolanami są w opłakanym stanie...

2016-02-19 22:21

Miałam podejrzenie AZS u córki , trochę sie tym zmartwiłam . Jest teraz dużo specyfików na rynku ułatwiające pielęgnację tak wrażliwej skóry , ale nie zawsze pomagają. W dodatku ich ceny są duże. Martwiłam się też cierpieniem dziecka , popękana skóra swędzi , piecze a ona miała się z tym męczyć... Na szczęście diagnoza się nie potwierdziła.