Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

METODA DOMANA

Data utworzenia : 2015-03-13 19:04 | Ostatni komentarz 2020-11-15 22:55

konto usunięte

6359 Odsłony
36 Komentarze

Hej zna ktoś albo stosuje naukę czytania bądź liczenia metodą Domana? Zastanawiam się nad zakupem tych kart dla córci;)

2015-03-14 11:49

Metodę Glenna Domana są to takie dość duże karty ze słowami w kolorze czerwonym które można stosować do rozwoju inteligencji małego dziecka. Doman wychodził z założenia, że im wcześniej rozpocznie się proces nauczania szkraba, tym będzie on efektywniejszy, szybszy i łatwiejszy, dlatego propagował ideę, by naukę czytania rozpocząć już w wieku niemowlęcym, bo wówczas mózg maluszka jest najbardziej chłonny i ma największe potencjalne możliwości rozwoju. Do szóstego roku życia dziecko łatwiej i szybciej chłonie nowe informacje Według Domana, sprawdzanie osiągnięć dziecka jest zaprzeczeniem nauki i nie należy tego robić, gdyż świadczy to o braku szacunku i zaufania do malucha. Dziecko czuje, że rodzice nie wierzą w jego umiejętności, dopóki on ich nie udowodni – w ten sposób spada motywacja do pracy. Metoda Glenna Domana stanowi ciekawą alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania i umożliwia utożsamienie procesu nauki z zabawą. Nie chodzi mi o to żeby wychować małego geniusza tylko żeby poprzez zabawę wprowadzać naukę. Oczywiście jeśli nie będzie chciała się ze mną bawić metodą Domana to odstawimy karty w kąt, do niczego jej nie będę zmuszać, ale myślałam że znajdę kogoś kto zna tą metodę i może mi powiedzieć czy warto. Zobaczcie ten filmik: https://www.youtube.com/watch?v=EbazdZ4erl0

2015-03-14 11:37

Bardzo fajna sprawa :) Wykorzystywałam tę naukę w praktyce na studiach :P To są te kartki z wyrazami prawda? Pokazuje się dziecku na początku maksymalnie 5 słów i czyta się jednocześnie i pokazuje wyraz:) Mnóstwo informacji można znaleźć na temat tej metody w sieci:) A Na YouTube są całe filmiki tatusia który uczy swoje dziecko tą metodą:) Myślę, że jest to bardzo fajna sprawa:) Wykorzystując tą metodę dziecko 3 letnie może już nauczyć się czytać ! A później nie mieć problemów w szkole :) Bowiem cały czas dzieciątko jest aktywowane :) Jeśli ktoś ma chęć, czas i cierpliwość, jest przede wszystkim systematyczny to jak najbardziej tak, może już pomagać dziecku :)

2015-03-14 10:15

A możesz coś więcej w tym temacie powiedzieć?

2015-03-13 23:36

nie używam i nie stosuję.