Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Wzmożone napięcie mięśniowe - metoda Vojty

Data utworzenia : 2015-03-05 13:39 | Ostatni komentarz 2015-05-20 13:41

Biedronka86

6229 Odsłony
36 Komentarze

drogie Mamy jestem tutaj od niedawne i nie wiem, czy już znalazł się tutaj taki temat. Czy miałyście bądź macie w chwilo obecnej styczność z takim problemem? U mojej córci zostało to stwierdzone i rehabilitujemy się metoda Vojty. Jakie jest Wasze doświadczenie?

2015-03-05 22:12

Z tego co się orientuję Vojta jest dość relatywnie trudną formą rehabilitacji zarówno dla dziecka jak i rodzica. Czy układanie główki nie wynika z asymetrii, którą ma większość maluszków? Moja córka urodziła się przedwcześnie, z czego spędziła 2ms w szpitalu i w szpitale nie funkcjonował korzystny dla dziecka system układania chociażby inkubatora, który stał pod ścianą, a dziecko było odwrócone najczęściej w stronę rodziców. Po powrocie do domu skonsultowaliśmy się z rehabilitantem (córka miała miesiąc korygowany, a 3 ms od urodzenia) i asymetria była tak silna, że córka wszelkimi możliwymi sposobami nie chciała przewrócić głowy we właściwą stronę. W pierwszym momencie byłam bardzo tym zmartwiona i zaniepokojona, że pewnych rzeczy nie dopilnowałam..nie zwróciłam na coś uwagi tak trochę jakby siebie obwiniała. Lecz dzięki spotkaniom z rehabilitantem i dużego nakładu pracy w domu, asymetria została zlikwidowana. W dużej mierze pomogła nam poduszka blokująca główkę dziecka, która uniemożliwiła jej przekręcanie się na drugą stronę. A masz możliwość skonsultowania tego z jeszcze jednym lekarzem? Jeśli to jest tylko asymetria to ja bym upierała się przy Bobathie, który odbywa się poprzez zabawę i jest zdecydowanie bardziej przyjazny dla dziecka.

2015-03-05 20:13

Ma 3 miesiące i układała się główką w jedną stronę i zarówno pediatra jak i neurolog zalecily rehabilitację. Dr od rehabilitacji zalecila metodę Vojty.

2015-03-05 16:19

polecam watek http://www.lovi.pl/pl/forum/11/118/1

2015-03-05 15:09

Odnośnie napięcia mięśniowego u maluchów zostało założone już tu kilka wątków, lecz z tego co się zorientowałam większość mam rehabilituje swoje dzieci metodą bobath. Powiedz coś więcej o swojej córce, czym spowodowane jest napięcie mięśniowe, czy neurolog zlecił metodę wojty czy jakiś dr rehabilitacji? I czy były ewentualnie podjęte próby innej metody, ile córka ma lat?