Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

jak oduczyć synka spania w wózku, kołysania, lulania

Data utworzenia : 2015-01-26 15:34 | Ostatni komentarz 2015-02-08 11:21

Ewcia2

7956 Odsłony
20 Komentarze

Nie wiem jak oduczyc synka zasypiania w wozku.:-(.wiem ze popelnilam blad ze przyzwyczailam go lulania ,zaczelo sie od lulania w dzien aw nocy spal w lozeczku a od ok 9mc a synek skonczyl juz roczek czy w dzien czy w nocy musi byc lulany w wozku do spania, prubowalam wkladac go do lozeczka, czy nawet do nas do lozka ale nie on musi w wozku i lulany dopuki noe zasnie i o budzi sie w dzien czasem i sie podnosi i znow trzeba go polulac by zasnal, jak tylko zasnie i przeloze go do lozeczka budzi sie za pul godziny z placzem i odrazu wstaje,kladlam go kilka razy , glaskalam itp ale nic nie dalo a wlozylqm go do wozka polulalam i zasnal . Czasem w nocy obudzi sie o 3 czy 4 i z godz go lulam a on ma oczy otwarte a jak przestaje lulac to placze,zwariowac mozna:-( pomozcie.

2015-01-26 21:56

Strasznie sie denerwowalam, nic bo nic nie pomagalo, przytulanie,glaskanie,spanie nawet obok w lozku,nic az wyszlam bo sie rozpkakalam i denerwowalam po koniec i jak wyszlam pi10min placzu synek zasnal ale tylko na 18min i obudzil sie z wielkim pkaczem wzielam go na rece i go glaskalam bo wkladanie do lozeczka nie pomagalo i zasnal na rekach i chcialam go wlozyc do lozeczka to wystarczylo ze sie przechylilam zeby go przelozyc to synek sie rozplakal, wiec znow wzielam go na rece i zasnal i polozylam go ba moim lozku i spal ok 50min po czym obudzil sie z wielkim placzem jakby byl nie wyspany bo w wozku spal mu ok godz,pultorej . Teraz przetrzymalam go zeby byl spiacy, na rekach go chwilke potrzymalam,przelozylam po 5min do lozeczka i spi juz 20min az sie boje ze sie obudzi i bede miala problem z zasnieciem,bo synkowi wychodza zabki i budzi sie tez w nocy do jedzenia i az sie boje:-(

2015-01-26 21:44

Wydaje mi się, że powinnaś konsekwentnie go teraz odkładać do łóżeczka. Głaskać po pleckach itd. Na początku może histeryzować, ale jak się znowu złamiesz, to nigdy nie uda się odzwyczajanie go.

2015-01-26 21:16

Nie możesz się poddać bo synek za każdym razem będzie wymuszał usypianie w wózku. Piszesz że siedzisz koło niego a może spróbuj położyć go na swoim łóżku , połóż się koło niego , włącz mu jakąś muzykę najlepiej spokojną, relaksacyjną i gdy będzie bardzo płakał przytul się do niego i spróbuj go delikatnie ukołysać ale na łóżku. Włóż rękę pod jego pupę i delikatnie go kołysz. Synek mojej kuzynki uwielbiał zasypiać kołysany i głaskany po plecach i pupie. Jeżeli synek lubi zasypiać na boku to masuj mu plecki i zobaczysz czy podziała. Nie wiem czy dobrze odczytuje Twoje zdenerwowanie tą sytuacją, ale pamiętaj że dziecko bardzo wyczuwa kiedy się denerwujemy i to niestety nie ułatwia zasypiania. Spróbuj być konsekwentna ale nie dawaj odczuć że się denerwujesz.

2015-01-26 15:37

Synkowi wychodza zabki i ostatnio mial goraczke od 40 do 38stopni wiec noe chcialam go jeszcze meczyc dzisiaj pierwszy raz w dzien synek byl spiacy od ok 14 ale zabawial sie jeszcze, wlozylam go do lozeczka to smial sie bawil i tak z pul godz oo 14:30 plakal ocieral oczka, widac ze brakowalo mu wozka lulania siedzialam obok,glaskalam go, mowilam i tak plakal z 20min, az wyszlam caly spocony byl a ja juz chcialam go wlozyc do wozka ale wyszlam i tak plakal z 10 min az zasnal o 15. A 15:18 pobudka.i wielki placz ,caly spocony kladlam go ale nic wstawal w nieskonczonosc plakal az caly mokry byl , jest spiacy ibedzie taki marudny dopuki sie nie wyspi:-((((( co mam zrobic:-( on mi nie bedzoe spal w lozeczku kak noc tez taka bedzie to zwariuje:-(:-(