Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Trzydniówka

Data utworzenia : 2013-03-04 12:26 | Ostatni komentarz 2018-11-23 11:23

Redakcja LOVI

22598 Odsłony
56 Komentarze

Wesołe, energiczne dziecko nagle przygasa, grymasi lub budzi się w środku nocy z płaczem. Mierzysz temperaturę - prawie 40°C. Nie panikuj! to najgorsze co możesz zrobić. Jeśli wcześniej nic nie wskazywało na rozwijający się stan chorobowy, być może to trzydniówka. Jak przebiega oraz jak postępować krok po kroku, przeczytaj w naszym artykule.

2013-03-14 23:13

Podobno na trzydniówkę choruje się tylko raz, ale mój synek właśnie miał chyba "powtórkę z rozrywki". Rok temu przeszedł trzydniówkię, a parę dni temu wystąpiła wysoka gorączka, żadnych innych objawów prócz zaczerwienionego gardła, potem luźna kupa. I po 3 dniach spokój, mam przynajmniej taką nadzieję, że gorączka nie powróci. To może jakiś inny wirus, ale bardzo przypominał ten sprzed roku.

2013-03-12 12:57

Ja przerabiałam trzydniówkę za pierwszym razem u najstarszego synka bez komplikacji, u drugiego lekarka stwierdziła anginę - dała antybiotyk a po trzech dniach wyszła wysypka - antybiotyk był podany niepotrzebnie. Jak widać lekarze też nie są nieomylni i to w obie strony :)

2013-03-08 20:43

Unas mała miała trzydniowke w wieku 4 miesiecy. Miała prawie 40 stopni goraczki ale nic po za tym. Ani nie marudziła ani nie była spiaca.... Po 2 dniach goraczka znikła. Nawszelki wypadek zrobilismy badania moczu w szystko było wpożądku. Dziecko nawet jak przechodzi trzydniówke warto isc z nim do lekarza

2013-03-05 20:45

Moja starsza córcia raczej nie miała trzydniówki - choć coś podobnego nas spotkało tzn przez kilka dni miała podwyższoną temperaturę ok 38,5 i na 4-5 dobę lekko ją wysypało na brzuszku. więc mogła to być trzydniówka choć czy to możliwe że z tak niską temperaturą??? Natomiast moje siostrzenice przechodziły typową trzydniówkę z temperaturą sięgającą 40 stopni. Podawałyśmy z siostrą na zmianę leki z grupy paracetamolu i nurofen. Robiłyśmy zimne okłady z pieluszki tetrowej i wkładałyśmy dziewczynki do wanny z letnią wodą. Pomagało również przytulenie dziecka ciało do ciała. Niestety z jedną z dziewczynek trafiliśmy do szpitala ponieważ nie udawało się zbić temperatury. Na szczęście po kilku dniach już było wszystko w porządku. Za każdym razem na ciele pojawiła się wysypka. Ciekawa jestem czy są jakieś predyspozycje organizmu do tego aby zachorować? I ogólnie do gorączki? Moja starsza córka ma 4 latka i jedyna podwyższona temperatura to była w tym przypadku co pisałam wyżej - czyli 38,5 st. Nigdy nie miała wyższej, nawet przy ząbkowaniu.

2013-03-04 12:33

mój syn trzydniówki nie miał, ale miał synek przyjaciółki i z tego co pamiętam mial chyba 13 miesięcy. Wrócili ze spaceru a wieczorem dostał wysokiej gorączki a na koniec dostał wysypki. Z tego co się dowiedziała od lekarza pamiętam jak mówiła że na szczęście trzydniówka nie niesie ze sobą żadnych powikłań. Bardzo ważna jest higiena rąk więc warto bardzo często czyścić rączki maluszka na spacerze i ilnować by nie wkładał ich do buzi ponieważ trzydniówka to choroba przenoszona drogą kropelkową. Trzydniówka jesli dziecko ją przeszło uodparnia na całe życie.

2013-01-29 10:23

a u nas dwa razy sytuacja była taka że córka goraczkowała, za pierwszym razem lekarka powiedziala ze idzie na trzydniówkę i żebysmy czekali na wysypke, po czwartym dniu nic nie bylo, za to goraczka przemineła a małej siadło na gardło-skonczylo sie antybiotykiem. Sytuacja druga-mała tez goraczkowała, ale mocniej niz za pierwszym razem,lekarka tez osluchala i poogladala i mowila ze na trzydniowke idzie (dodam ze wczesniejsza doktorka pelnila zastepstwo), po trzecim dniu zadnej wysypki nie bylo,a młoda dostała takiego kaszlu ze myslałam ze mi sie udusi. Lekarka powiedziala ze ktos jej wirusa sprzedał i dawaliśmy leki na gardło...

2013-01-29 09:44

Na trzydniówkę choruje się tylko raz,często wysokiej temperaturze nie towarzysza zazwyczaj żadne inne objawy,kończy się wysypką tak jak pisze Dariolka.Moja córka zachorowała gdy miała 14miesięcy dostała bardzo wysoką gorączkę,która dochodziła wieczorami do 40stopni.Prócz temp nic innego jej nie dolegało,humorek miała bardzo dobry,apetyt też jej dopisywał.U nas niestety trzydniówka przeciągła się do 5 dni,gdyż dopiero 5 dnia córeczkę wysypało.

2013-01-29 09:28

Najczęściej chorują na nią maluchy między 6 miesiącem a 4 rokiem życia.Nam się przydarzyła raz. Główny objaw to wysoka gorączka od 39-40 stopni,pojawia się nagle.Na ogół utrzymuje się 3 dni.A po jej ustąpieniu na ciele dziecka pojawia się wysypka.