Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Gdy ucho boli

Data utworzenia : 2014-10-02 21:34 | Ostatni komentarz 2018-03-19 16:00

Redakcja LOVI

16627 Odsłony
191 Komentarze

Chorób uszu nie należy bagatelizować. Nieleczone mogą mieć bardzo poważne konsekwencje. Ból ucha to nie jedyny symptom, który powinien zwrócić Twoją uwagę. Dowiedz się więcej o objawach, leczeniu i profilaktyce chorób uszu.

2014-10-04 20:37

Mój syn już kilka razy miał zapalone uszka. Ostatnio już dawał sygnały chwytając się za uszy.

2014-10-04 13:24

Super artykuł, przydatny o tej porze roku....ja właśnie wczoraj zgłosiłam się do lekarza, bo mój Syn po raz drugi w odstępstwie tygodnia dostał katar i obawiałam się, żeby na uszka mu nie przeszło lub na oskrzela... Na szczęście wszędzie czyściutko :)

2014-10-04 13:16

A wiecie,ze mojej znajomej córka miała stale problem z uchem.. niby zapalenie,niby woskowina.. w końcu zmieniła laryngologa i co się okazało?? Że to od zatok przyusznych,, i wiecie co kazał robić?aż sie zdziwiłam.. zapisał jakieś krople do nosa i tym kazał psikać do ucha.. dwa dni i młoda twierdzi,ze ucho jej się odepchało.. a tak była w połowie na nie głucha.. teraz jak wróciła w piątek ze szkoły,to do tego stopnia,ze stwierdziła,że jej nauczycielka strasznie krzyczy :)

2014-10-04 11:46

No właśnie Ula....My w poradni audiologicznej bardzo często spotykamy dzieci, których słuch się znacznie pogorszył po nieleczonym i zdiagnozowanym zapaleniu ucha.... Z drugiej strony, u Was Ulcia nie było typowych objawów zapalenia i bardzo dużo zależy też od pediatry, który stawia prawidłową diagnozę.

2014-10-04 10:33

u nas był ten problem że Franek nigdy nie daje jakiegoś sygnału że coś go boli , dopiero jak jest już tragicznie i jest gorączka czy coś to się o tym doiaduję ... wszyscy mówili że jak się ciągnie dzieko za uszka to znaczy że go bolą , nasz synek nie grzebał nic koło uszek, nie płakał, nie byl marudny, dopiero jak pojawiła się gorączka to wyszło na jaw tylko że to już było za póżno i był szpital. ale na szczęście jest oki bo mojego brata dziecko tez miało zapalenie uszek ale u niego jest troszkę gorzej bo często to łapie i badania ma juz kiepskie bo widać w nich że troszkę przygłuchł od tego .... ... i dlatego nie rozumiem czemu tu tak mało wpisów w tym wątku :P bo to serio poważna sprawa

2014-10-04 09:50

Ula zgodzę się że z zapaleniem ucha nie ma żartów, bo konsekwencją braku jego leczenia może być uszkodzenie słuchu. Zawsze należy zwrócić uwagę gdy dziecko łapie się ciągle za uszko, gdy jest ono zaczerwienione. Moja siostrzenica dwa razy do roku cierpi na zapalenie ucha, ponieważ miała roszczep podniebienia, to potęguje choroby uszu. Nas jak narazie problem uszu omija, ale warto przeczytać artykuł, by wiedzieć jak rozpoznać objawy i jak pomóc dziecku.

2014-10-02 21:40

bardzo fajny artykuł i polecam wszytskim mamom aby przeczytały .... my z synkiem niestety pszeszliśmy zapalenie ucha w szpitalu bo zapalenie było już ostre bo nie potrafiłam rozpoznać objawów.... teraz na szczeeście juest oki ale przy każdym katarku obserwujemy uszka i stosujemy kropelki .... bo powikłania są okropne