Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Nauka dzielenia się

Data utworzenia : 2013-02-02 18:18 | Ostatni komentarz 2015-04-24 17:34

konto usunięte

6740 Odsłony
25 Komentarze

Często spotykam się z sytuacjami że dzieci nie chcą się dzielić swoimi zabawkami z moją córką.Nawet nie pozwalają ich dotknąć.Ja uczę swoją córcię że trzeba się podzielić.Zawsze tłumaczę że np Jas nie ma takiej zabawki w swoim domku i chciałby sie troszeczkę pobawić.Zajmuję wtedy ją inną zabawką.Trzeba też trafić w ten moment,w którym zacząć uczyć dziecka dzielenia się.A czy Wy macie jakieś doświadczenia z tym związane?

2013-02-03 15:14

Witam my też uczymy małą dzielenia się i jak na razie nie ma problemu. Kiedy się ją po prosi o to aby dała misia czy jakąś inną zabawkę to bez problemu ją oddaje, tak samo jest z biszkoptami też się podzieli. Myślę, że warto prosić od początku o oddanie rodzicowi tego co ma maluszek bo faktycznie uczy się ono dzielenia. Panuje powszechna opinia, że dzieci, które nie mają rodzeństwa nie chcą się dzielić ja się z tym nie zgadzam. Moja córeczka na razie jest jedynaczką i bez problemu dzieli się zauważyłam, że nie które dzieci strasznie to wykorzystują potrafią podbiegać i z rączek wyrywać jej zabawkę bo ona nie płacze za nią ani się o nią nie upomina. Są też dzieci, które potrafią się dzielić i w zamian za zabawę czyjąś zabawką przynoszą swoją :)