Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Uleganie

Data utworzenia : 2014-02-28 20:28 | Ostatni komentarz 2015-03-04 09:36

SamantKa

5517 Odsłony
20 Komentarze

Kasjan ma prawie 7 miesięcy i wszystko chce - jeść to co my dorośli, oglądać telewizję, siedzieć przed komputerem, bawić się telefonem itd. Wyciąga po rzeczy czy jedzenie rączki, patrząc na dorosłych błagalnym spojrzeniem.. Niestety wielu domowników oraz choćby znajomych nie potrafi powiedzieć nie i tym samym w buzi Małego ostatnio często zaczęły lądować przeróżne rzeczy i jedzenie, którego nie powinien jeszcze jeść. Jestem zła ale sama złapałam się na tym, że ulegam, ponieważ daje mu np. troszkę ziemniaków z naszego obiadu.. Jak nie ulegać? Czy Wy mamy ulegacie dzieciom?

2015-03-04 09:36

Dzieci - mali odkrywcy ..badacze i maniakalni wręcz eksperymentatorzy . Każdemu w innym wieku włącza się ciekawość . Już dziś nie pamiętam jak to było kiedyś z moim synkiem ...ale teraz majac 2 lata jest coraz lepszy . Nie ma dla niego rzeczy niemożliwych ..a ja odchodzę od zmysłów ! Zalewam kawę a w tym czasie w pokoju dziecko stoi na komodzie ?! wtf?! Pudło z zabawkami RAZ ...pudło z klockami DWA ...Brzdącowa wspinaczka TRZY i co w tym takiego trudnego MAMOO ... przegląd prasy podczas gdy " aniołek " układanką się zainteresował ...mhmm...mama się zaczytała dosłownie na 3 min ...no jak można zmarnować ten czas ?! nie ma mowy wchodzę do wanny i zaczynam przygode z szamponami ( myśli sobie "aniołek") ..jeszcze chwila a udałoby mu się odkręcić wodę...niezła powódź ..łazienka uratowana heh :) Piloty , telefony , lakiery do paznokci , nożyczki do paznokci , pilniczki , klucze , kable ,...jeny kiedy mu się to znodzi ? co mnie zadziwia ? On uwielbia wszystko czego nie może ! ma bzika na punkcie kluczyków samochodowych .. ale tatuś uparcie mówi nie ! dał mu od starego auta ...ale po co ? przecież on jest STARY ! ..pilot ...stanowczo NIE ..dostal stary ..ale on nie działa ; / telefony stare ma 3 ...z tego 1 działa bez zarzutu ..ale po co ? ja chce mamy , ja chce taty , babci cioci dziadka itd ! :) co zrobić , pomocy ! :D ulegać? no skąd ...niedługo na głowę wejdzie ..czekac az się znudzi? po co marnowac czas? lepiej zainteresowac czyms innym :) Gdy zaczynaja wasze dzieci swoje harce ..należy przede wszystkim zabezpieczyć mieszkanie...( gniazdka , kable , kuchenkę , lodówkę i WSZYSTKO GORĄCE i TRUJĄCE ) od samego poczatku wyznaczyc granice ... Co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie :) ale wszystko w normie ...Dziecko poprzez tą ciekawosc uczy się dużo szybciej niż z przymusu jeśli chodzi o zwroty " nie !" " nie wolno" " zostaw" " nie rób tak " należy zapoznać dziecko z tym , owszem ale nie naginajmy ...dzieci potrafia być uparte bo czuja sie bezkarne ..no jak ukarac takie 10 msc malenstwo ? wsadzisz do kojca , w krzesełko i siedz ? no nie...Dzieci sa na swój sposob mądre i wiedzą na ile mogą sobie pozwolić ..i pozwolmy im na to dotykanie , smakowanie ( ale oczywiscie nie gorace , trujace itd ) ważne abyśmy byli , mieli na oku i zabezpieczali przed niebezpieczenstwem ..dziecko szybko potrafi zrobic sobie nieswiadomie krzywde ..i to powinno dac wiele do myslenia..skoro złapie za żelazko to chyba az taki mądry pod każdym względem jak to w ksiązkach opisuja nie jest, prawda ? skoro wejdzie na stolik i z niego spadnie prosto na czoło to tez mądre nie jest tak ? No ja tak uważam ...nieswiadomie wiele rzeczy robia a my rodzice jestesmy od tego zeby je chronic :)

2015-03-04 09:20

Ewcia czytam Twój komentarz i jakbym czytała o mojej córce, też jest wszędzie i do tego nauczyła się jeszcze świecić światła i ja chodzę i wyłączam, a ona włącza, nie pomoże prosić, krzyczeć, straszyć, że w pupe zarobi...jak się jej zapytam czy chce zarobić w pupę to mi mówi, że chce no i co mam z nią zrobić? Nic, bo to tylko dziecko...

2015-03-04 09:15

Samantka tez tak mialam z synkiem od ok 8mc teraz ma 14 I jest coraz to ciekawszy, przekreca telewizor, bawi sie kablami, ziemniaki wyrzuca do kosza, ciagnie I wyrywa mi fieranki, wylancza tv , telefon to juz wogule tez chce, przekreca mi w kuchence jak gotuje cos i zwariowac mozna, mowie nie , klepne w tylek tlumacze dlaczego nie moze, ale czym wiecej mowie now wolno, lub krzycze tym bardziej on to robi i rowniez nie radze sobie z tym, a takim dzieciomnie wytłumaczysz dlaczego nie. I jesteśmy bezbrodni.

2015-02-27 20:53

Ja szczerze mowiac tez nie potrafie odmowic dziecku. Wiadomo czego nie wolno to nie wolno:) dziecko jest malutkie i tego nie rozumie:) ale w koncu kiedys trzeba bedzie nauczyc sie mowic NIE:)

2015-02-27 17:14

Mój 8 miesięczny też tak ma że chce wszystko co mu się spodoba,wiadomo że nie mogę pozwolić mu na wszystko co później bym nie dała sobie z nim radę.A jak mu coś nie dam to tak się wkurza że zaraz krzyczy i płacze,spokojnie mu tłumacze że tego nie wolno chociaż i tak tego nie rozumie bo jest za mały ale podobno jak wcześniej dziecku zacznie się mówić słowo NIE i że tego nie wolno to jak będzie większe to może wtedy już zrozumie i będzie wiedział poprostu że nie tego nie może.Wiadomo że żal nam dzieci jak widzi się ich smutną twarz jak czegoś im zabraniamy no ale lepiej właśnie patrzec na tą smutną minke która po chwili zniknie niż czekać jak później przetoczy się w gniew i nie dam sobie z tym rady.Najgorzej jest soczkach dziecku na wszystko,rodzice którzy tak robią popełniają największy błąd!

2015-02-27 13:58

Bardzo ważne jest by te zasady, które wprowadzamy my dziecku znali wszyscy domownicy i przestrzegali ich. Niestety często jest tak, że mieszkając z dziadkami te zasady są łamane bo przecież nasi rodzice "zawsze wiedzą lepiej". Bywa tak, że nawet gdy przy nas zasad przestrzegają jak tylko znikniemy za ścianą zaczynają je naginać. Podjadanie z talerza wydaje mi się jest typowym objawem ciekawości i chęci poznawania nowych smaków i konsystencji. W tej sytuacji myślę, że nie ma co dziecku zabraniać tego tylko oczywiście trzeba uważać co mniej więcej można mu już dać a co nie. Wydaje mi się, że troszeczkę posolonych ziemniaczków nikomu nie zaszkodzi.

2014-03-22 18:34

Super podsumowanie przez mgr Martę Cholewińską-Dacką, nie ujęłabym tego lepiej. Warto przeczytać jej wypowiedź:)

2014-03-21 00:06

Najlepiej od razu dziecku tłumaczyc ze nie wolno lub nie dostanie . Jak moja córka była w tym wieku to jak coś chciała to kiwałam głową i mówiłam stanowczo NIE a gdy chciała coś zrobić co nie mogła to kiwałam palcem i mówiłam TY TY TY. Teraz mała ma 11 miesięcy i jak tak robię to ona za mną wszystko powtarza ,tak słodziutko <3