Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Kolczyki u małej dziewczynki?

Data utworzenia : 2013-01-23 22:16 | Ostatni komentarz 2021-04-10 18:43

Maria.Z

27567 Odsłony
286 Komentarze

jesteście za czy przeciw? w jakim wieku zrobilyscie kolczyki swoim coreczkom? kiedy wybrac odpowiedni moment?

2013-09-04 10:01

Ja początkowo, jak byłam w ciąży myślałam o tym by przekuć uszy mojej córeczce jak będzie miała około 6 miesięcy. Jednak nie zrobiłam tego ze względu na bezpieczeństwo Dominiki. Jak widzę jak ona się bawi, jak czasem pociągnie się za uszko to widzę, że kolczyki byłyby dla neij zagrożeniem i mogłaby sobie ponadrywać uszy Co gorsza, jakby wypad jej kolczyk i pozniej wziela do buzi ( bo zbiera wszystko z ziemi) to moglaby udusic sie

2013-09-02 20:47

Anita kto wie do czego ludzie będą zdolni za kilka lat. Dla mnie to też jest paranoja z przekuwaniem uszu noworodków, bo przecie może ropa powstać albo coś poważniejszego. Naprawdę czasami się zastanawiam skąd ludzie biorą niektóre pomysły.

2013-09-02 11:16

Ostatnio słyszałam, zę już w szpitalu przekuwają uszka, co dla mnie jest nie dopomyślenia, to juz chyba głupota rodziców, wydaje mi sie że u takiego noworodka to trzeba ze wszystkim ostrożnie jesczez nie wygojony pępusio na który trzeba uważać i dodatkowo uszka które jak by nie było czapeczka nawet zaczepienie kolczykiem o kocyk mogło by się skończyć nieciekawie dla uszek maleństwa. Ciekawe czy bedą dzieciom robic tatuaże? bo taka moda nastanie?

2013-09-02 10:03

Nie przekłułabym dziecku uszu! Swoje mogę przekłuć ale córce pozostawiłaby wybór bo w końcu jej uszy. Nigdy nie wiadomo jak dziecko zareaguje, może odczuwać potem ból. Wolałabym nie narażać malucha. Byliśmy u znajomych w sobotę i tam jest dziewczynka, chyba ma 16 miesięcy. Miała w uszkach kolczyki,nie punkciki ale takie troszkę zwisające. Wszyscy się zachwycali,a my z mężem baliśmy się żeby to dziecko nie zahaczyło tym kolczykiem o ubranie. Właśnie to też by mnie powstrzymało, że dziecko może pociągnąć za kolczyk, zahaczy się o włoski albo sweterek i kłopot gotowy

2013-09-02 09:23

Powiem szczerze że przez chwilę przeszło mi przez myśl przekucie uszu mojej córce. Jednak po dłuższym zastanowieniu doszłam do wniosku, że jak będzie chciała sama to wtedy pójdziemy do kosmetyczki i przekujemy uszy. Uważam, że to ona powinna podjąć tą decyzję, a nie ja z mężem, wtedy będzie wiedziała, że najpierw troszkę poboli, ale później będzie miała kolczyki. Ostatnio pytałam się też znajomej kosmetyczki co robią jak dziecko płacze jak się przekuwa, to powiedziała, ze poprostu przestają i przekładają na inny termin, nawet jeśli zostało przekute jedno ucho. Powiedziała wprost, że ona nie jest sadystką.Niestety są rodzice, którzy chcą na siłę przekuć uszy dziecku mimo przeraźliwego płaczu. Moim zdaniem to dziecko powinno mieć ostatnie zdanie, a jeśli chcemy dziecko oswoi z tematem proponuje pierw kupienie przylepianych kolczyków.

2013-06-06 21:51

Mi nawet nie przeszło to przez myśl, aby małej przekłuć uszy. Pytanie raczej czemu maja służyć przekłute uszy? i dla kogo to robicie? Ja miałam przekłuwane uszy w wieku przedszkolnym, sama chciałam mieć kolczyki a to dlatego ze moje siostry miały przebijane uszy wiec i ja przebiłam, nawet moja mama się dowiedziała po fakcie;) jeśli chodzi o ból wątpię w to, aby dzidzia nie odczuwała bólu ja póki co na niepotrzebny stres i ból niechcę narażać córeczki, być może bedzie taki moment, kiedy będzie bardzo chciała nosić kolczyki wówczas przedyskutujemy ten temat ;) ale wówczas wyjdzie to z jej inicjatywy nie mojej

2013-05-16 00:36

Dla jednych przebijanie uszu u niemowlęcia to świetna sprawa, dla innych wręcz przeciwnie. Są gusta i guściki. Ja jestem zdania, że jeżeli jest to zrobione profesjonalnie i oboje rodziców tego chce nie widzę żadnych przeszkód. Widziałam tutaj posty na temat bólu - prawdę mówiąc z tego co się dowiadywałam i czytałam takie małe dzieci słabiej odczuwają ból, ale do końca nikt tego nie wie. :) W każdym bądź razie, czy w wieku 6msc, czy 6lat i tak dziecko będzie płakało podczas przekłuwania.

2013-02-24 19:03

Te ze stali chirurgicznej są standardowe tzn chyba każdy od nich zaczynał jednak zdarza się uczulenie na stal chirurgiczną tak jak i na złoto. Ale myślę że chyba jednak warto zacząć od tych ze stali do momentu aż uszy się zagoją a potem ewentualnie przejść na złoto.