Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Rozwój komunikacji w pierwszym roku życia

Data utworzenia : 2013-01-23 16:02 | Ostatni komentarz 2015-09-13 00:09

Redakcja LOVI

9938 Odsłony
44 Komentarze

Dr Aleksandra Łada, neurologopeda kliniczny i specjalista ds. zaburzeń żywienia i rozwoju komunikacyjnego małego dziecka, opowiada, w jaki sposób, miesiąc po miesiącu rozwija się mowa i sposób komunikacji niemowlęcia.

2013-02-14 22:34

teraz coraz więcej słów zaczyna składać (ma 10 miesięcy) większości i tak nie rozumie znaczenia ale ważne jest to że je składa bo w tn sposób uczy się manipulowania językiem i mięsniami buzi co dobrze według mnie rokuje na szybką mowę. Dużo słów wymawianych przez nas zaczął rozumieć np nie, nie wolno, mama , tata , do widzienia, dzien dobry, jak mówimy cześć to podaję rączkę. Natomiast jak mówi baba kupa i baba kupa to wiadomo że mimo że sprawdzamy to nie ma ani baby ani kupy.

2013-01-23 18:23

a mój synek (ma 9) jak czegoś mu nie podamy a ewidentnie pokazuje co chce poprzez wyciąganie rączek to najpierw jest skrzywiona mina i glośny odgłos neeee eeeee a nastepnie juz krzyk. A jak mu podajemy to zwyczajnie zrzuca i znowu patrzy i stęka żeby mu podać i tak w kółko.

2013-01-23 18:04

To niesamowite jak takie maleństwo się rozwija, córeczka ma 10 m-cy i nie mówi co chce ale pokazuje paluszkiem na to czego akurat chce.

2013-01-23 16:07

Mój syn długo nie mówił nic oprócz mama baba tata dad , nie sylabował , dopiero mając 2lata zaczął mówić nie, tak, lala, kot ,daj itd.. Teraz odkąd chodzimy na warsztaty dla mam z dziećmi i odkąd przebywa w towarzystwie innych dzieci zaczął nagle mówić bardzo duzo