Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (720 Wątki)

Od ssania do mówienia

Data utworzenia : 2014-01-04 09:54 | Ostatni komentarz 2015-03-05 15:38

Redakcja LOVI

7182 Odsłony
16 Komentarze

Karmiąc niemowlę, troszczymy się głównie o to, by najadało się i zdrowo rosło. Ale czy wiemy o tym, że sposób karmienia wpływa także na to, jak nasze dziecko będzie mówić?

2015-03-05 15:38

Moja mała ma 3,5 msc i też jest karmiona cyckiem. I oby tak dalej. Szalonka my juz gadaliśmy jak maluch byl w brzuszku i teraz tez bardzo , bardzo dużo rozmawiamy z córą. To też ma wpływ na jej rozwój mowy.

2014-05-15 22:21

Oczywiście, że ćwiczenie aparatu mowy dużo pomaga w szybszym mówieniu. Ale nie należy zapominać o innych "wspomagaczach" mowy- już do niemowlaka trzeba jak najwięcej mówić, czytać, opowiadać, śpiewać kołysanki.

2014-05-14 10:55

Oluś jest na butelce i smoczku LOVI prawie od urodzeia bo niestety za mało pokarmu ze względu na stres i teraz ma 8,5 miesiąca i mówi "tata, dzidzia, daj, nie" wiec raczej od karmienia piersią to nie zależny moja chrześnica karmiona butelka bez smoczka zaczęła bardzo późno mówić miała ponad rok...

2014-05-12 08:17

Edyta, moja starsza córka była na mm i też bardzo szybko zaczęła mówić. Na początku 6 mca wydawała z siebie pierwsze świadome słowa. Mnie się wydaje, że to jak szybko nasze dziecko zacznie mówić zależy w dużej mierze, od tego ile czasu mu poświęcimy. Siedziałam z córką sama w domu całymi dniami, więc "rozmawiałam" z nią, czytałam książeczki, opowiadałam na spacerze, co widzimy.

2014-05-11 21:54

Coś z tym karmieniem musi być bo mój starszy syn zaczął mówić gdy miał 7 miesięcy, a gdy miał ok zaczął budować proste zdania.

2014-03-01 11:38

bardzo ciekawy artykuł, zwłaszcza że ja miałam problem z prawidłowym chwytaniem piersi u mojego synka, teraz będę obserwować i przy okazji przeszukiwać internet na temat neurologopedy

2014-02-17 20:24

Nigdy się nie zastanawiałam nad tym ,że karmienie piersią wpływa na przyszłą wymowę ;) Czyżby dzieci karmione piersią zaczęły mówić szybciej ? Hmm.. nie wiem. Ale to ,że dobrze ćwiczą mięśnie twarzy - to z tym się zgodzę ;) Karmię Córeczką tylko piersią, co prawda krótko bo dopiero miesiąc ,ale chcę karmić jak najdłużej. Zdarzyło mi się może z 3 razy dać butelkę (z moim odciągniętym pokarmem). Butelkę mam z lovi aktywne ssanie, więc smoczek jest bardzo dobry ;)

2014-02-17 07:19

Mnie po raz trzeci udało się powrócić do karmienia piersią po kilkunastodniowej przerwie. Jestem zdania, że to po prostu najbardziej naturalny sposób karmienia małego człowieka. Ale nie nastawiam się na to, że TYLKO z powodu karmienia piersią KAŻDE dziecko szybciej zaczyna mówić. Moja córa za 2 dni skończy rok, ale mówi tylko sylaby, zbitki sylab np. ta-ta, i czasem wyrwie się mem..Ma natomiast genialną intonację zdań-dokładnie wiesz, kiedy pyta, kiedy stwierdza, kiedy wykrzykuje:) Jestem natomiast spokojna o jej rozwój emocjonalny. Na pewno jest najlepszy, bo naturalny. Wszystko inne stara się go naśladować.