Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Dbamy o ząbki malucha

Data utworzenia : 2013-12-06 22:50 | Ostatni komentarz 2020-05-13 22:32

Redakcja LOVI

14483 Odsłony
232 Komentarze

Higiena dziąseł, a następnie dbanie o mleczne zęby maluszka wpływają na rozwój mowy i zgryzu, a także na ogólny stan zdrowia małego organizmu. Odpowiednia pielęgnacja jamy ustnej dziecka pozwoli uniknąć problemów stomatologicznych teraz i w przyszłości. Sprawdź, jak zapobiec kłopotom z ząbkami.

2014-01-20 20:45

Szczoteczka jest z firmy elmex i w sumie super miekka nie jest ... Nie mamabasia jeszcze nie byłam ..zamierzałam isc jak maluchowi wyjda te 2 u góry

2014-01-20 15:35

Monika1993 tak nie powinno chyba być u takiego maluszka;( może szczoteczka jest zbyt twarda byłaś już na pierwszej wizycie u dentysty? jak nie to się przejdź i powiedz o problemach

2014-01-20 12:42

Mam mały problem ..Podczas mycia zabków , Kacperkowi krwawia dziąsełka u góry ..

2013-12-24 22:07

Ja czyściłam dziąsełka raz dziennie wacikiem teraz już ma dwa ząbki więc staram się robić to dwa razy dziennie .Myśle że jak wyjdą 4-6 zacznę myć jej sylikonową szczoteczką .:P

2013-12-11 12:30

Gdzieś wyczytałam, że do drugiego roku życia należy myć ząbki raz dziennie i teraz zwątpiłam, bo chciałabym niby myć dwa razy, mam pastę dla niemowląt od 0-2 lat, ale z fluorem (druga pasta, którą mam w domu też jest z fluorem) i sama nie wiem. bo moja roczna córeczka nie potrafi jeszcze wypluć tej pasty, daję tej pasty bardzo malutko, ale jednak boję się fluoru. mam pastę Aquafresh dla niemowląt 0-2 i Elmex 0-6.Obydwie z fluorem

2013-12-10 23:21

u nas też się dużo osób dziwiło że kupiłam dla córeczki szczoteczkę do zębów jak nie miała jeszcze żadnego ząbka, pytali po co? a teraz córeczka sama przynosi szczoteczkę do zębów i prosi o pastę do ząbków;) czasem bawiąc się i naśladując mnie myje sobie ząbki jestem z nie bardzo dumna ;) później pojawiła się pytanie po co z tak małym dzieckiem do dentysty? a chcę żeby moje dziecko miało zdrowe i śliczne ząbki, dlatego a nie tak dbam bo lepiej jest zapobiegać niż leczyć

2013-12-10 14:24

Rozalce co prawda dopiero dwie dolne jedyneczki się przebiły przez dziąsła, ale już używam takiej fajnej szczoteczki (chyba gumowa, albo silikonowa) z Canpola. W zestawie są trzy, jedna do masażu dziąseł, druga do pielęgnacji pierwszych ząbków i trzecia dla starczych dzieciaczków. Rozala sama otwiera pyszczek jak chcę jej szczoteczką numer dwa pojeździć po ząbkach. Moi rodzice trochę zaniedbali moje mleczaki, nawet zdziwili się, że już dziecku myję te igiełki małe, bo "po co, jak ma tylko dwa", dopiero jak im wyjaśniłam co i jak z tymi zębami to najpierw się zdziwili, a potem zrozumieli. Medycyna idzie do przodu, a wiedza jest łatwiej dostępna, więc dla dobra dziecka należy z niej korzystać.

2013-12-06 22:52

my dbamy o ząbki najlepiej jak umiemy codziennie myjemy je dwa razy czasami częściej nigdy nie oblizuje łyżeczek ani smoczków córeczki a pierwsza wizyta u dentysty już za nami;) ząbki są zdrowe