Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Nauka spania u 9 miesięczniaka?

Data utworzenia : 2019-02-27 09:12 | Ostatni komentarz 2019-11-01 22:12

Agnieszka.W

1868 Odsłony
23 Komentarze

Witam! Mój synek 9 miesięcy często wstaje w nocy potrafi 6-8 razy. Wtedy daję mu pierś i je. Oczywiście zdarzają się też noce, kiedy wstaje 3-4 razy. Zaczęło się po 5 miesiącu. Budził się co 1h. Nie miałam siły i wylądował u nas w łóżku, a ja zaczęłam karmić przez sen. Na pewien czas to pomogło. Nie umiem uzależnić tego od jakiś określonych sytuacji, zębów czy skoków rozwojowych. Dni potrafią wyglądać tak samo, a sen jest bardzo rożny. Zęby idą ciagle (powoli przebija się druga górna jedynka). Gdzieś kiedyś przeczytałam, że jeśli dziecko uczy się nowych umiejętności motorycznych to źle śpi, ale synek umie już raczkować, siadać i od półtora miesiąca stoi. Dostałam poradę, żeby zacząć od 3h w nocy i jak się obudzi wcześniej to wziąć Go na piłkę do jogi i poskakać aż uśnie, a pierś mu dać dopiero po 3h jak się obudzi (nie wybudzać). Jak się przyzwyczai to znów przesunąć czas np. co 4h. Udało mi się tak robić półtora tygodnia. Noce były bardzo różne. Niestety, wczoraj źle się czułam i nie dałam rady bujać Go na piłce. To pokazało, że nic się nie zmieniło - budził się 6 razy. Czy półtora tygodnia to może za mało? A może są jakieś inne metody? Na razie mi to nie przeszkadza, ale za 3 miesiące wracam do pracy. Na razie zasypia na piersi leżąc, na piłce lub na rękach. Kiedy i jak zacząć naukę samodzielnego zasypiania?

2019-11-01 22:12

Natalia narazie się sprawdza ale zobaczymy jak długo nie powiedziane że tak zostanie

2019-11-01 10:33

Aneczka to też dobry sposób ale nie każde dziecko na to pójdzie :) 

2019-10-21 10:37

Moja córeczka coś próbuje wymusić ale nie daje się i daje co innego. Np widzi telefon na stole i wyciaga rączkę marudzi płacze to daje jej etui na telefon i już spokój. Zawsze coś innego nic to ci chce. Narazie sprawdza się. A czasami tłumacze że nie można i odwracam jej uwagę i też pomaga

2019-10-21 10:21

Kiedy dziecko płacze bo chce coś wymusić to oczywiście lepiej nie ustępować ale za długo też nie można dać płakać dziecku (aż zacznie wymiotować /zachodzić się) 

2019-10-19 21:38

Abc ale tu chodzi o kładzenie do łóżka i czekanie aż zaśnie mimo że no płacze. Na to ja nawet nie pozwalam. Jak się obudzi to idę biorę na ręce żeby zasnęła jak nie zasyna to szuka czy chce pić czy coś boli

2019-10-19 12:38

Nie pozwalać płakać to też takie średnie, w końcu to jedno z form komunikowania się malucha i wyrażania emocji, więc moim zdaniem nie można tego AŻ TAK tłumić. Nie chodzi mi o to żeby zostawić do wypłakania, ale wszystko wyśrodkować U starszych dzieci to sposób wymuszenia i już nie jest tak łatwo.

2019-10-15 23:10

Ja mojej długo nie pozwalam płakać chyba że nie ma jak tego zrobić bo np kieruje samochód albo poszłam do ubikacji

2019-10-15 10:33

Ja próbowałam z wydluzanuem czasu ale nie dałam rady bo nie mogłam patrzeć i słuchać jak moje dziecko płacze..