Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Czy to nie za szybko?

Data utworzenia : 2013-09-04 10:07 | Ostatni komentarz 2015-11-18 09:18

Moniqell

7177 Odsłony
43 Komentarze

Moja córka ma 8 miesięcy i już zaczyna sama chodzić. Mam wrażenie że u niej wszystko dzieje się za szybko. Majac 5 miesiecy zaczęła raczkować, mając 6 już sama siadać a mając 7 podciagac sie przy meblach. Czy to zdrowe dla jej kregoslupa? Powiem jeszcze ze Dominika przy wzroście 76 cm waży 7200g

2013-09-04 21:54

grunt to nie pomagać i nie dopingować, często rodzice lub dziadkowie chcą na siłę przyspieszyć rozwój malucha a tym samym krzywdzą swoje dzieci, jeśli dziecko samo zaczyna wstawać, to znak że jest na to gotowe. Zawsze mozesz zgłosić się do pediatry w celu rozwiania swoich wątpliwości, gdy zaistnieje taka potrzeba wówczas dostaniesz skierowanie do ortopedy a tam też bedziesz niebawem musiała sie udać z racji kontroli chodu;)

2013-09-04 14:43

Zgadzam się z lipką i też uważam że każde dziecko rozwija się w swoim tempie, jedne szybciej zaczynają coś robić inne później. Przecież nie zmuszacie jej do chodzenia tylko sama chce więc pewnie jest już na to gotowa. Jeśli chce chodzić to przecież nie powstrzymacie jej.

2013-09-04 10:29

Moim zdaniem każde dziecko ma swoje tempo rozwoju i wydaje mi się, że lepiej późno niż wcale. Jeżeli jest już gotowa do samodzielnych prób chodzenia, to trzeba jej to umożliwi, żeby się nie zraziła. Jeżeli chodzi o kręgosłup to nie wiem jak się ma do tego chodzenie, ale uważam, że jeśli dziecko samo chce chodzi to poprostu jest na to gotowe. Niektórym dzieciom szybciej wychodzą zęby i też słyszy się opinie, że to nie dobrze, ale przecież każde dziecko jest inne i każde ma swój czas. Tak więc nie martw się i ciesz się tym, że córcia tak dobrze sobie z wszystkim radzi. Może zapyta pediatry przy wizycie czy wszystko jest w porządku. A waga zacznie teraz troszkę spada przy jej próbach samodzielnego chodzenia :)