Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Rozwój i wychowanie (724 Wątki)

Raczkowanie?

Data utworzenia : 2013-09-05 23:42 | Ostatni komentarz 2022-09-07 13:04

bialutka91

9593 Odsłony
70 Komentarze

Drogie mamy ciekawi mnie czy wasze dzieci poprawnie raczkowały, czy też jak mój syn przesuwały się na nóżce, bądź pupci? A może ten rodzaj poruszania się zastępowały w inny sposób?

2015-02-28 15:43

My już mamy opanowane raczkowanie. U nas pełzanie i raczkowanie odbywały się tylko do przodu. Ale teraz synek woli złapać się szafy i trzymając się jej isc. Ogólnie to jak najwięcej odkładam go w takie miejsce, aby mógł jak najdłużej raczkować.

2015-02-27 21:18

Ja z siostrą poruszałyśmy się na pupie przesuwając się za pomocą nóg. Moja córa zamiast raczkować zaczęła się czołgać. Nie widziałam nic w tym złego bo przecież sama nie raczkowałam. Jednak gdy zobaczyła ją rehabilitantka stwierdziła, że trzeba nauczyć ją raczkować. \Faktycznie po kilku tygodniach śmigała na 4 kończynach :D pewnie gdyby nie rehabilitacja to nic bym nie robiła w tym kierunku i mała albo sama zaczęłaby raczkować albo z tego czołgania wstała na nogi. Nie wiem jakby było ale ponoć nie można pomijać żadnego z etapów rozwoju więc jeżeli dziecko nie wykazuje zainteresowania raczkowaniem to może warto go w tym wspomóc. Oczywiście nie na siłę tylko poprzez delikatne ćwiczenia i zabawę.

2014-03-04 23:38

Mój mały od kiedy nauczył się raczkować do przodu to nie usiedzi w miejscu, zwiedza mieszkanie wzdłuż i wszerz. A jak dodatkowo zobaczy mnie na drodze to dostaje automatycznie przyspieszenia i szybko pędzi do mnie. Raczkując coś sobie gaworzy i uśmiecha się do siebie. Widać, że sprawia mu to wiele frajdy.

2014-02-28 22:47

Moja zaczela od raczkowania a potem zaczela czworakowac;) czyli najpierw do tylu a potem normalnie do przodu. Z tego co mowila mi moja mama to corka czworakowala tak jak ja czyli pidpierala sie onlewa nozke.

2014-02-28 11:20

Moja najpierw pełzała do tyłu, a potem zaczęła wstawać i chciała żeby ją trzymać podczas chodzenia, i dopiero jak zauważyła, że jej jeszcze nie pozwalam na to (trochę ponad 6 miesięcy miała) to po jakimś miesiącu stwierdziła, że jednak poraczkuje. I wychodzi jej to świetnie, nawet w ganianego się bawi z tatą :)

2014-02-28 10:01

U nas jest właśnie początek raczkowania. najpierw było pełzanie do tyłu, teraz sa początki raczkowania i pierwsze próby siadania.

2014-02-28 00:14

Moja mała na początku pełzała do tyłu a jak skończyła 7 miesięcy to zaczęła raczkować tak normalnie i wstawać w łóżeczku .Około dwa tygodnie później pierwsze kroki przy meblach a jak skończyła 10 miesięcy to zaczęła po kroczku już samodzielnie robić i z dnia na dzień coraz więcej :)

2013-09-09 21:47

B.kruszko ja pierwsze kroki postawilam majac16 miesiecy, moj syn na2 tyg. Przed pierwszymi urodzinami, a moj partner tak ok13 m-ca. Nie ma na to reguly. Jak bedzie gotowa to podrepta sobie. Moj syn wszystko robil szybciej od innych dzieci, a raczkowac w ten osobliwy sposob zaczal ok 9 m-ca. Jak widac dosc pozno. A pelzanie to u nas jest ale w formie zabawy. Fi kladzie taty koszulke na podlodze, poczym sam sie uklada i pelza do tylu