Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (275 Wątki)

Gryzaki chłodzone a zdrowie dziecka.

Data utworzenia : 2014-06-03 16:20 | Ostatni komentarz 2015-01-21 15:49

Gwiazdka21

16105 Odsłony
17 Komentarze

Witam, mojemu dziecku zaczynają powoli wychodzić zębiska, przez co stało się marudne i płaczliwe. Chcąc mu ulżyć w cierpieniu zamierzam dawać mu gryzaki, jednak nie jestem pewna co do bezpieczeństwa gryzaków chłodzonych. Czy nie ma ryzyka, że dziecko się przez nie przeziębi, albo raczej przeziębi np. zatoki? Jak byłam mała przechodziłam zabieg na dziąśle, podczas którego chłodzili to miejsce lodem. Od tamtej pory mam problem z zatokami. Nie chcę ryzykować, że moje dziecko będzie miało podobnie. Z góry dziękuję za informację.

2015-01-21 15:49

Ja też polecam lodówkę a nie zamrażalnik. No i gryzak podawaj na chwilkę, aby sprawić ulgę dziecku. Nie musi się nim długo bawić. Ja podawałam z lodówki i JJ nie zachorował. A jak mu było za zimno już to sam odkładał. :)

2015-01-18 00:10

gryzaki radze wsadzac do lodówki...zamrazarka odpada bo nawet nie powinno tam sie ich wkładac... moge poradzić ,że warto owinąć taki gryzak jakims materiałem by nie nasiąkł zapachem lodówki i takie tam. ja jednak daje gryzaki po wyjsciu ze spaceru wtedy sa odpowiednio zimne :) albo nie wsadzam wcale do lodówki :) od tak dla bezpieczenstwa

2015-01-16 21:47

My podajemy gryzaki schłodzone tylko i wyłącznie w lodowówce, nigdy nie wkładamy ich do zamrażarek. Gryzak,który chłodzi się w lodowówce nie jest bardzo mocno zimny, więc nie ma powodu do obaw.

2015-01-08 17:42

moj synek ma gryzaki wodne ale gdy schlodze je mu w lodowce calkowicie traci nimi zainteresowanie, znacznie bardziej woli je gdy sa w temperaturze pokojowej. nie ma jeszcze zabkow, choc mam wrazenie, ze jest juz coraz blizej do nich...moze gdy zaczna wychodzic to wtedy bedzie chcial ukoic bol SCHLODZONYM gryzaczkiem...poki co widac, nie ma takiej potrzeby:)

2014-07-28 21:35

Gryzaki chłodzące zawierają gęsty żel, który dzięki schłodzeniu w lodówce dłużej utrzymuje temperaturę i skuteczniej łagodzi ból dziąseł, nie są przeznaczone do przechowywania w zamrazalniku, wówczas jak będą bardzo zmrożone mogą pęknąć, może się przyssać do języczka dziecka lub spowodować podrażnienia górnych dróg oddechowych

2014-07-24 13:35

ja kupiłam parę gryzaków ale mój synek nie chciał ich za bardzo gryzać. moja mam podpowiedziała mi żeby dała mu całą bułkę i tak też zrobiłam. mój synek był zadowolony i dziąsełka go nie bolały anie nie były poharatane, a o ząbkach nawet nie wiedzieliśmy że wyszły bo obeszło sie bez gorączki i biegunki.

2014-07-23 10:45

Należy pamiętać, żeby takiego gryzaczka nie kłaść od tak do lodówki. Wart położyć go na jakiejś tacce. Ponieważ w lodówce jest wiele niebezpiecznych bakterii. W miejscu w którym położymy gryzak mogło leżeć mięso.

2014-07-23 06:26

Dokładnie, jeśli podajesz gryzak schłodzony to TYLKO z lodówki.