Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (280 Wątki)

Gaworzenie i pierwsze sylaby

Data utworzenia : 2014-01-29 22:03 | Ostatni komentarz 2024-08-03 22:12

konto usunięte

24263 Odsłony
134 Komentarze

Nie znalazłam w istniejących wątkach tego co mnie interesuje, więc biegnę po pomoc do Pani Ekspert :) Moja córka ma 7 miesięcy i 8 dni, wszystko pięknie, ładnie, siedzi sama, pełza, próbuje raczkować, wstaje trzymając się szczebelków łóżeczka czy oparcia kanapy, ale.... nie chce gaworzyć. Krzyczy "aaa", "eee", piszczy, wydaje te dźwięki niskie i wysokie i niewiele poza tym. Jedyną sylabą, którą wymawia jest "BU", raz wyrwało jej się "MA" i dzisiaj raz "BA", ale nie ma sytuacji, w której byłoby na przykład "bubububu". Zastanawiam się czy to jest prawidłowe. Zaczęłam z nią nawet robić ćwiczenia mające stymulować do gadania, efektem jest właśnie owe "BU". Od kilku dni próbuje też zrobić coś w stylu "pff". Czy dziecko w takim wieku jak moja mała nie powinno więcej mówić? I przede wszystkim czy mam się martwić czy po prostu dalej z nią rozmawiać, opowiadać i opisywać słowami co się dzieje.

2024-08-03 22:12

Lea  lada  dzień  i powie  Ci ,,mama,, 🩵

2024-08-01 18:01

Mój najczęściej mówi blablabla. Jakieś inne sylaby jak baba czy mama czasem też mu się wyrwą, ale blabla mu najlepiej wychodzi :D

2024-07-31 23:43

U mnie córka 10 mcy skończyła i w koło woła ,,baba baba,,   :) 

2024-07-31 23:42

to samo mi logopeda powiedziała. Każdy ma swoje tempo i nie ma co poganiać . I co najważniejsze. Nam czasami wydaje się, że jest tragicznie a rzeczywiście to jeszcze norma. Logopeda rozmiawiała z moją córką i stwierdziłą, że nie ma tak żle. Sepleniłą ale słyszała, że powoli wyrywają się jej dobre słówka i wychodzi sz cz więc podstaw do prawidłowej wymowy są 

2024-07-29 22:34

Rozwój dzieci jest nieharmonijny i nie da się uznać że już musi umieć to czy tamto. Nadrobi w swoim czasie .. nie ma co się zamartwiać 

2024-07-29 20:15

Każde dziecko jest inne. Trzeba obserwować ale też nie wpadać w paranoję 

2024-07-29 11:22

Nie ma co się martwić na zapas ale dobrze też obserwować dziecko i trzymać rękę na pulsie. Mój synek też wszystko robił późno. Jak miał 2-3 miesiące to ćwiczyliśmy z nim, bo miał asymetrię i niby wszystko się wyrównało, ale później jak zaczął uczyć się nowych rzeczy to znów robił je nie do końca poprawnie na jedną stronę, bo ma ją słabszą. Niektórych rzeczy nawet nie wyłapaliśmy. I teraz znów musimy ćwiczyć. Neurologopeda powiedziała nam, że jak wyrównamy wszystkie napięcia w ciele to i z jedzeniem i gaworzeniem powinno być lepiej.

2024-07-12 21:56

szaniqa oj tak każde inne . Mój ma 3 lata i mówi jeszcze często bardzo niewyraźnie, że sama go nie rozumiem , więc  z tą komunikacją w dalszym ciagu u nas ciężko bywa