Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

jak zrezygnować z smoczka

Data utworzenia : 2019-03-06 11:04 | Ostatni komentarz 2020-01-28 01:14

kocurek859

3084 Odsłony
75 Komentarze

witam piszę do was bo już skończyły mi się pomysły jak odzwyczaić córkę od smoczka. Rozmowa z 3 latką to ciężki temat, bajka o wróżce smoczusce że zabrała i da jej prezencik na nic. Bierze go na noc i jak dorwie to i w dzień go używa ( dodam że do spania ma przytulankę jeszcze i pieluszkę bez której nie zaśnie ) Niedługo idzie do przedszkola i by musiała się oduczyć a po za tym z strony stomatologicznej nie wskazane tak długo go używać. Macie jakieś sprawdzone sposoby ??

2019-09-24 14:06

Moja w dzień jak widzi smoczka to wkłada a jak nie to nie interesuje się nim i nie szuka go hehe

2019-09-18 22:36

Magicznypazur synus ma 4 latka ale długo miał cycusia do 3 roku życia. 

 

Pcheła u nas było to samo w dzien go nie interesował chyba że zobaczył to wtedy nie było mowy o tym żeby mu go nie dać :D do snu musiał być a nawet 2 :) 

2019-09-18 19:26

Pcheła no to jak Ci obojętnie to w sumie problemu nie ma :)

 

U nas ze smoczkiem nie będzie problemu, bo syn jest duży, więc zazdrości o smoka nie będzie na pewno, tylko pytanie, czy mała będzie chciała załapać. Muszę kurczę jeszcze zdążyć wyparzyć go przed porodem :) 

Konto usunięte

2019-09-17 08:25

Magiczny - mi to w sumie obojętne czy młody będzie miał smoczka czy nie. W zależności jak będzie się zachowywał ;) Natomiast teraz będę miała większą motywację, aby mu nie dawać :) 

 

Przy rodzeństwie może być różnie. U Nas obecnie jest tak, że młoda w ciągu dnia nie ma smoczka i w sumie go nie szuka. Dostaje dopiero wieczorem do snu i w nocy. Ale jak tylko zobaczy w dzień to jest awantura i wymuszanie, że ona chce. Więc na dzień smoczki muszą być pochowane :) 

2019-09-14 22:29

Patrycja. Niedopytalska a ile ma synek na ten moment? Bo może coś gdzieś przeoczyłam i nie pamiętam :) 

2019-09-14 21:06

Patrycja bądź dobrej myśli :)

2019-09-14 11:34

Aneczkaa mam nadzieję że będzie tak jak mówisz ;) 

2019-09-14 07:05

Patrycja różnie może być. Aczkolwiek myślę że tak nie będzie bo dużo dzieci jest ze smoczkami widzi je na co dzień no na spacerach więc ma z nimi doczynienia a mimo to nie upomina sie