Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Pierwsza Wizyta u Stomatologa

Data utworzenia : 2018-10-03 13:01 | Ostatni komentarz 2024-04-09 16:06

Konto usunięte

5204 Odsłony
173 Komentarze

Chciałabym znać Wasze zdanie na temat profiaktycznej wizyty u stomatologa z dzieckiem. 1. Kiedy po raz pierwszy poszłyście lub planujecie taką wizytę? 2. Na co zwracacie uwagę podczas wyboru stomatologa? Byliśmy w poniedziałek na naszej pierwszej wizycie. Synek ma 2 latka. Powiem szczerze, że miałam poczucie, że poszłam do dentysty zbyt późno, bo przecież on ma już 2 lata, a Pani Stomatolog wyprowadziła mnie z błędu i mi dziękowała,że przyszłam, bo jest bardzo malutko rodziców, któzy robią przeglądy i dbają o uzębienie takich malców. To był dla mnie szok!!! Wszędzie trąbi się, aby chodzić od maluszka i oswajać dziecko z fotelem, a o mleczaki należy dbać bardzo!

2024-04-09 16:06

waciki to super sprawa :)

2024-04-06 14:41

a ja Wam powiem , że przecierałąm okazjonalnie wacikiem dziąsła i na szczęście u żadnego dziecka nigdy nie było aft :) więc niby to jakaś ochrona, ale ja robiłam to okazjonalnie i nic się nie działo. Jak były zęby to już myłam je codziennie najpierw szczoteczką na palec, a potem zwykłą 

2024-04-06 12:34

Też o tym słyszałam gazikami nie przemyślałam chociaż było to zalecane i przez polozna i przez pielęgniarkę środowiskowa ale z drugiej strony czy warto wybudzać malucha na takie czyszczenie ? U nas dłużej trwało usypianie niż samo spanie;)

Szczoteczka na paluszek super przy zabkowaniu masowalismy dziąsła ;) szczoteczki miałam z Rossmana takie Ala gryzaczki też fajne ale to bardziej obcja gryzaka niż szczotki;) potem już krzyż abkacj pasta bez fluoru i szczoteczka zwykła dostosowana do wieku;)

2024-04-06 10:54

Sama kupiłam silikonową szczoteczkę na palec i ani razu jej nie użyłam, ani guzików do przemywania dziąseł. Brak aft, pieśniawek, że to po każdym mleczku dobrze pucuję i wyparzam buteleczki  ;) 

Jak już ząburki zaczną wychodzić to będziemy szorować :D

2024-04-05 21:33

Lea&Leo, przecieranie dziąseł jest bardzo ważne od samego początku, bo pomaga uchronić dziecko przed chociażby grzybicą czy aftami :) My przecieraliśmy gazikami lub pieluszką tetrową. Odkąd wyszedł pierwszy ząbek to szczoteczka + pasta 1000ppm. Syn ostatnio się buntuje na mycie zębów, ale to dlatego, że wychodzą mu cztery na raz - mimo to myjemy na siłę, bo tak trzeba. 

2024-03-27 22:44

Ewcia2, tak mi przykro to czytać ;( przytulam  

2024-03-19 15:46

Słyszałam że dziąsła można przecierać też zwykłym gazikiem. Ja używam takich do przecierania oczek. Dziąseł dotąd nie przecierałam, ale chyba zacznę, żeby mały przyzwyczajał się, że wkładam mu coś do buzi.

2024-03-17 20:05

Moja córka ma teraz niecałe 16 msc i pierwsza wizyta u dentysty jeszcze przed nami, zobaczymy jak będzie. Póki co wychodzą jej 3 Ząbki