Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Zdrowe ssanie, mowa i zgryz (276 Wątki)

Wzbogacenie słownictwa dwulatka

Data utworzenia : 2018-06-29 23:40 | Ostatni komentarz 2018-09-24 20:54

Kasia86

2181 Odsłony
25 Komentarze

Mój synek korzysta tylko z kilku słów a skończył dwa lata i trzy miesiące. Jest w stanie przekazać mi bardzo wiele ale wspomagając się mimiką i pokazywaniem palcem. Byliśmy dziś u logopedy i stwierdził, że musimy pracować ze względu na ubogie słownictwo, zapewne na kolejnej wizycie dowiemy się więcej ale chciałabym robić coś w domu. Synek nie lubi książeczek jedynie te z samochodami i jest w stanie pokazać koło, rower, śrubokręt, ale jak chce mu pokazać coś z innego zakresu to niechętnie słucha, nie wspominam o powtarzaniu bo jest jeszcze gorzej. Czasem wyrywa mi książkę i wyrzuca i prowadzi do klocków lub autek. Pytanie skierowałam do eksperta, ale też proszę o rady doświadczonych mam.

Konto usunięte

2018-06-30 11:13

Moze i nie jestem doswiadczoną mamą, ale o logopedii co nieco wiem. Kasiu, przede wszystkim dużo rozmawiac z synem. Nie wiem jak to u Was wygladało w okresie niemowlecym, ale juz wtedy warto postawic na rozmowy, czytanie, opowiadanie, spiewanie, bowiem to zaowocuje wlasnie w przyszly rozwoj mowy naszego malenstwa. Dobrze, ze wybraliscie sie do logopedy. Sprawdzi on artykulacje, rozwoj narzadow mowy, oceni jej rozwoj i dobierze stosowne cwiczenia. Ja skupilabym sie na szczegolowym opisywaniu, opowiadaniu itp. Co to znaczy w praktyce... Opowiadaj, opisuj dokladnie co bedziecie robic, do czego sluzy dany przedmiot, po co, jak, dlaczego itp. Mozesz zastosowac cwiczenia typu wyliczanki: np. co jest potrzebne do kapieli: woda, mydło, recznik, wanna itp. Co robi fryzjer: myje, obcina, suszy wlosy itp, jakie cos jest: miekkie, ladne, grube, stare (zasob przymiotnikow) Duzo, duzo czytajcie. Zabaw sie w opowiadanie historyjek, zmyslonych bajek, gdzie bedziesz uzywac wirlu noeych slow. Wyjasniaj znaczenie wyrazow. Klasyfikuj wg ksztaltow, kolorow itp.