Karmienie butelką (441 Wątki)

Wybór butelki

Data utworzenia : 2013-05-13 08:47 | Ostatni komentarz 2013-09-09 13:39

Beata-1985

8868 Odsłony
17 Komentarze

Mój maluszek urodził się z dość dużą masą urodzeniową (4170g) i niestety już po tygodniu musieliśmy zrezygnować z karmienia piersią z powodu nietolerancji laktozy synka. Na początku stosowaliśmy preparaty rozkładające laktozę w moim mleku ale niestety nic to nie dawało moje maleństwo dalej cierpiało z powodu kolek i innych nieprzyjemnych dla niego objawów. Przeszliśmy na butelki znanej firmy TommeTippe gdyż czytając w czasie ciąży szereg for te butelki wychodziły najlepiej. Pisano o zbawiennym wpływie smoczka na dziecko... U nas rozpoczęła się przygoda z butelką niezbyt przyjemnie gdyż synuś bardzo mało jadał. Kiedy powinien jadać już po 120 ml on z ledwością pochłaniał 40-60 ml i to przez godzinę. Te wszelkie problemy tłumaczyłam sobie jego niechęcią do smaku mleka modyfikowanego jakim jest Nutramigen, niestety problemy rozpoczęły się kiedy przestał przybierać. Przypadkowo mój mąż wpadł na pomysł że może nasz synek ma problem ze smoczkiem w butelce że za mało mu leci i się denerwuje i męczy...podczas jedzenia mocno się wyginał, wypluwał butelkę, czasem nawet ssał wywołując sobie odruch wymiotny. Posiadamy smoczek uspokajający firmy lovi który nasz synek po prostu uwielbia i nie chce ssać żadnego innego dlatego wpadłam na pomysł żeby kupić inną butle z innym smoczkiem i z uwagi na tolerancję smoka uspokajającego lovi wybór padł na tą właśnie butelkę i problem minął momentalnie. Synek nawet wypija po 150 ml co mnie zadziwiło, nie ma problemu z ssaniem, nie krztusi się i nie wypycha smoczka. Czy to może być rozwiązanie problemu?? Dlaczego taka różnica występuje w smoczkach?? I kiedy powinniśmy wprowadzić smoczek o większym przepływie??

2013-09-09 13:39

Anita szerokootworowe o których piszesz, to takie jak lovi właśnie, tak? ja używałam butelki lovi (zwykłej, potem przez jakiś czas medical) i bez żadnego problemu mieszczą się w termoopakowaniu lovi.

2013-09-06 22:02

Drogie mamy ostatnio zakupiłam butelkę lovi medical + i jestem z niej zadowolona. Prawdę mówiąc jestem bardziej przekonana do szklanych butelek (mam nadzieję, że powstanie szklana butelka lovi), jednak butelki, których używam obecnie są równie świetne :) Za butelkę lovi medical + 250 ml zapłaciłam 36,99zł, ale było warto, a do butelki dołączony był gratis w postaci smoczka.

2013-09-01 21:05

Dla mnie dużym plusem są butelki szerokootworowe, w zasadzie dopiero teraz zwróciłam na to wagę że tylko takie kupowałam i takich szukałam ;) dużo łatwiej się je myje mają dobry dostęp do dna butelki zwłaszcza te o mniejszych pojemnościach, nie ma problemu z trafianiem mleka z miarką do butli;) Minus jaki jest przy takich butlach jest dla termoopakowań nie wszystkie pasują do tych butelek

2013-08-31 22:56

Ja tez uzywam medical +, mój synek lubi z niej pic, zresztą jemu czasami sie ulewa a dzieki tej butelce - rzadziej... Jeszcze jedno mi sie podoba, karmie piersią, ale czasem dokarmie go swoim lub mm, wiec jak karmie piersią to wiadomo, ze czesto mi sie zapowietrzy a jak karmie butelka lovi to jeszcze mi sie nie zdarzylo, zebym musiala szybko brać go do odbicia, najpierw spokojnie wypija i dopiero :) bardzo to wygodne :)

2013-08-31 22:28

Tak, te medical + są fantastyczne! Niestety cena jest jedynym minusem:/

2013-08-31 22:16

Po porodzie, w celu dokarmiania używałam szklanej butelki Canpol Babies o pojemności 120ml, jednak gdy całkowicie musiałam używać butelek, również korzystaliśmy z tej marki, jednak o tej większej pojemności. Zawsze ceniłam sobie te butelki i fakt, że są szklane. Zmieniłam co do nich zdanie, w momencie, gdy wyrobiła się nakrętka i zaczęła przeciekać. Czasem miałam mokrą torbę, bo mleko wyciekło. Kiedy kupiłam kolejną butelkę, około dwóch tygodniach używania również pojawił się ten problem, nawet w plastikowych butelkach... Postanowiłam zmienić butelkę, na lovi, ponieważ miałam jedną dołączoną do laktatora. Jestem z niej bardzo zadowolona, jednak poszukuję obecnie medical+, gdyż strukturą przypomina szkło.

2013-05-16 22:53

Beata-1985 butelki aktywne ssanie są z polipropylenu (bez bisfenolu A), bardziej mlecznego i mniej trwałego surowca. Z tego surowca wykonane są butelki prawie wszystkich producentów na rynku. Te butelki do tej pory miały grawerowaną skalę. Już za chwilę zaczynamy wprowadzać te butelki z drukowaną skalą. Butelki Medical są zrobione z poliamidu, z przeźroczystego jak szkło plastiku, który również nie zawiera bisfenolu A. Ten surowiec jest bardzo trwały i odporny na uszkodzenia, po wielu użyciach wygląda jak nowy. Skala jest malowana i bardzo trwała. W butelce medical są smoczki z ulepszonym systemem odpowietrzania, który ma zapobiegać zasysaniu się smoczka. System antykolkowy to mała soczewka w kołnierzu smoczka, przez którą przedostaje się powietrze. Jak weźmiesz smoczek do ręki i delikatnie rozciągniesz soczewkę zobaczysz małą dziurkę. Odnośnie soczewki: niektóre mamy zgłaszały się do nas z problemem zdarzania się zasysania smoczka lovi. Warto wtedy sprawdzić trzy rzeczy: 1. czy soczewka odpowietrzająca w smoczku jest niesklejona 2. czy nakrętka nie jest zbyt mocno zakręcona, warto lżej zakręcić nakrętkę w sytuacji tego problemu 3. czy przepływ jest dostosowany do wieku i siły ssania dziecka. Rodzice starszego dziecka, którzy kupują butelkę LOVI, powinni smoczek mini dołączony w butelce wymienić na smoczek z większym przepływem. W butelce samosterylizującej znajduje się specjalny kubeczek i szczypce do wyjmowania smoczka. Dzięki kubeczkowi można sterylizować też inne butelki firmy LOVI, ponieważ do nich pasuje.

2013-05-16 19:42

Witam, bardzo się cieszę, że mąż jest przewidującym i wspaniałym tatą. Oczywiście, jeżeli dziecko, zdrowe, duże i silne nie zjada swojej porcji, przede wszystkim myślimy o technice karmienia a potem o chorobie. Trudno mi powiedzieć, dlaczego tak się działo z poprzednim smoczkiem. Smoczki o zwolnionym przepływie są dobre dla dzieci zjadających łapczywie i krztuszących się nadmiarem mleka. Czasami trzeba przetestować kilka firm, aby znaleźć smoczek o przepływie adekwatnym do potrzeb maleństwa. Jeżeli synek najada się i chętnie ssie przez ok 15- 20 min, to nie trzeba zmieniać smoczka. Myślę, że Państwo sami zauważą, kiedy ponownie będą problemy ze zbyt wolnym wypływem mleka i wtedy można pomyśleć o zmianie. W czasie pierwszych 3-4 miesięcy ten smoczek może wystarczyć. Jeżeli będą Państwo mieli wątpliwości, proszę napisać ponownie, podać wiek dziecka i ustalimy szczegóły, kiedy cokolwiek zmienić. Życzę sukcesów i pozdrawiam serdecznie.