Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

smoczek dynamiczny po karmieniu butelką

Data utworzenia : 2016-01-25 22:20 | Ostatni komentarz 2016-02-24 15:52

karmar

3166 Odsłony
22 Komentarze

Witam, mam zapytanie, mój 3 miesięczny synek ma bardzo mocny instynkt ssania, z przyczyn zdrowotnych musiałam zrezygnować z piersi i przejść na butelkę. Wcześniej używałam butelek z "Avent", synek bardzo ulewał po karmieniu, pediatra zalecił zmniejszyć dawkę i podawać 100ml co 2-3h, ulewanie nie ustało a synek był cały czas nerwowy i moim zdaniem głodny. Butelkę "Avent" zmieniłam na "Lovi", (pomyślałam, że skoro ulewanie nie ustało to może smok 0+ ma zbyt szybki przepływ) i jak ręką odjął ulewanie ustało a karmienie się wydłużyło nawet do 20 min:), obecnie synkowi podaję do 150ml, czasami nie dopije, czasami zaśnie przy karmieniu, ale często jest tak, że płacze (płacz wymuszenia;), synek jest uparciuchem:) ), dopóki nie podam smoczka (dynamiczny z lovi), będzie się wiercić i "płakać", chwile possa i synek zadowolony, gotów do zabaw i głużenia :), z tym, że zastanawiam się czy dobrze robię podając smoczek po karmieniu. Jak karmiłam piersią, synek jak się najadł to zaczynał bawić się sutkiem (wtedy jeszcze nie wiedział co to smoczek), nawet jak przysypiał trudno mu było rozstać się z dydusiem. Smoczek zaczął być podawany dopiero od 1 miesiąca.

2016-01-27 22:08

Moja córka uwielbia smoczek. Za każdym razem gdy jest marudna smoczek ją uspokaja. Zresztą ona nie tylko go ssie ale także gryzie. Czasami smoczek zakłóca karmienie piersią ale na butli nie masz się czym przejmować

2016-01-26 15:46

Mój synek ma również 3 msc i tak samo karmię go z różnych przyczyn butelka. i również od początku ulewa. i dużo je... jak na swój wiek. 180 ml wody z mlekiem to ok 200 ml. jakieś 2 tygodnie temu zaczęłam dawać mu troszkę kleiku to zaczął się troszeczkę bardziej najadać ale dalej ulewa. Kupiłam mu z polecenia w Aptece Bebilon dla dzieci na ulewania i pomoga :) ale jednak wytyczne są chyba błędne bo wg nich synek powinien dostać 2 miarki ale dostał rozwolnienia. Ponieważ ten preparat ma dużo błonnika. teraz będę dawać mu 1 łyżeczkę i zobaczymy bo wszystko się normuje :) to tak dla chętnych na przyszłość :) a synek też ma dużą potrzebę ssania. jakby mógł wszystko by do buzi włożył nawet całą rękę ;p smok zazwyczaj nie sprawdza się bo wypluwa i woli ,,coś,, innego typu rękę ;p walcze z nim ale chwilowo nic to nie daje...

2016-01-26 14:42

Mój synek ma smoka do tej pory, a ma 1,5 roku i wiele razy nas ratował. Ja uważam to za świetny wynalazek, szczególnie w nocy, kiedy dziecko się obudzi. Wtedy można podać smoka i dziecko spokojnie zaśnie, niż brać za każdym razem i bujać na rękach, szczególnie, że z kazdym kolejnym miesiącem dziecko waży co raz więcej...

2016-01-26 09:06

Karmar zgadzam się z Dziewczynami lepiej aby ssał synek smoczek niż kciuka - u mojej kuzynki synek nie toleruje smoczków tylko kciuk i jest to ogromny problem bo ciężko go od tego oduczyć, smoczek wcale nie jest takimś złem - choć trafiam na zdania rodziców, że to zło bo jak oduczyć itd. ale u mnie smocze był w użyciu i potem nastał czas odsmoczkowania poszło gładko na nasze szczęście, początkowo Młoda maja ssała go ile chciała z czasem służył nam ino do spania,

2016-01-25 23:25

mój syn też miał dużą potrzebę ssania, jak miał bodajże 3 dni pielęgniarki w szpitalu kazały zakupić i przywieźć bo nie mogły sobie z nim poradzić. i tak jak Jajeczko mówi lepiej podać smoczka niż żeby miało kciuka ssać. po pierwsze kciuk bardzo niszczy zgryz, a przy oduczaniu smoczka możesz zabierać a kciuka dziecko ma zawsze przy sobie. ja bardzo często podaje smoczka po karmieniu bo mały mimo że najedzony to chciałby sobie potrzymać smoczek z butli w buzi, więc nakarmię i wtedy podaję, jak mi się uda to przemywam ząbki wodą (u Ciebie pewnie dziąsełka jeszcze) i wtedy daje smoka.

2016-01-25 23:02

karmar uważam ,że prawidłowo postępujesz podając dziecku smoczek . Widocznie Twój synek ma dużą potrzebę ssania, lepiej dać smoczek niż gdyby dziecko miało ssać rękę , albo palec.