Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

smoczek dynamiczny po karmieniu butelką

Data utworzenia : 2016-01-25 22:20 | Ostatni komentarz 2016-02-24 15:52

karmar

3165 Odsłony
22 Komentarze

Witam, mam zapytanie, mój 3 miesięczny synek ma bardzo mocny instynkt ssania, z przyczyn zdrowotnych musiałam zrezygnować z piersi i przejść na butelkę. Wcześniej używałam butelek z "Avent", synek bardzo ulewał po karmieniu, pediatra zalecił zmniejszyć dawkę i podawać 100ml co 2-3h, ulewanie nie ustało a synek był cały czas nerwowy i moim zdaniem głodny. Butelkę "Avent" zmieniłam na "Lovi", (pomyślałam, że skoro ulewanie nie ustało to może smok 0+ ma zbyt szybki przepływ) i jak ręką odjął ulewanie ustało a karmienie się wydłużyło nawet do 20 min:), obecnie synkowi podaję do 150ml, czasami nie dopije, czasami zaśnie przy karmieniu, ale często jest tak, że płacze (płacz wymuszenia;), synek jest uparciuchem:) ), dopóki nie podam smoczka (dynamiczny z lovi), będzie się wiercić i "płakać", chwile possa i synek zadowolony, gotów do zabaw i głużenia :), z tym, że zastanawiam się czy dobrze robię podając smoczek po karmieniu. Jak karmiłam piersią, synek jak się najadł to zaczynał bawić się sutkiem (wtedy jeszcze nie wiedział co to smoczek), nawet jak przysypiał trudno mu było rozstać się z dydusiem. Smoczek zaczął być podawany dopiero od 1 miesiąca.

2016-02-24 15:52

Monie są od tego, żeby je dudłać i nie ma sensu mieć wyrzutów sumienia :) przyjdzie czas sam smoka wyrzuci a póki co niech go ma bo w chwilach kryzysu nic lepszego nie ma :))))

2016-02-24 15:46

Moja córka ma tak ze smoczkiem jak synek manndarynki. Przy ząbkowaniu jak nie ma smoczka to ogryzie palce , lub cokolwiek co złapię do ręki. Szkoda mi jej więc wole aby korzytała ze smoczka.

2016-02-24 14:25

Mój młodszy synek praktycznie nie rozstaje się ze smokiem. Ostatnio mu się spodobał smoczek z canpolu, polubił go i cały czas ma przy sobie, bardzo mu pomaga przy ząbkowaniu. Ja mu smoczka nie zabraniam jak wiem, ze dziecku mu maga i ze ma potrzebę ssania to bardzo proszę

2016-02-23 23:41

Ja tam po karmieniu - nie ważne czy mlekiem czy posiłkiem stałym - zawsze daję monia ;) to jego uspokajacz a że mój mały to obżartuszek więc pomaga mi odwrócić jego uwagę od pustej miseczki ;) nie mam żadnych wyrzutów sumienia - smoczek jest po to i ja sama miałam smoczki i mój synek też ma ;)

2016-02-22 10:45

Maly Marcelek bardzo dobrze przybiera na wadze:), maly urwis kombinuje jak tylko moze, hihi sprawdza maja cierpliwosc spryciuch wyciaga sam smoczka i wsadza kciuka do buzi i sie cieszy jak tylko zaczynam go upominac ze to brzydko wyglada i ze paluszki sa niedobre:).

2016-02-16 21:01

Dobry wieczór. Proszę nie mieć wyrzutów sumienia co do podawania smoczka. Jesteśmy ssakami i lubimy ssać. Są dzieci, które bardzo chcą po karmieniu jeszcze possać. Jeżeli maluch przybiera na wadze, proszę podawać smoczek do possania. Widocznie Pani synek tak potrzebuje. Smoczek lepszy niż kciuk i nie powoduje wady zgryzu, to mit. Konieczna jest jednak kontrola jak przybiera na wadze. Pozdrawiam

2016-02-11 21:28

Tituś? Nie słyszałam :D Zazwyczaj jak ktoś mowi do smok, dyduś, ja mówię mociuś lub żeby synek nie skojarzył o co chodzi(jak np mówię do męża żeby podał smoczka) to mówię pan M hehe

2016-02-10 00:39

Podoba mi się, iż każdy inaczej określa smoczka. U nas na niego mówimy tituś :)