Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (526 Wątki)

Najlepsze mleko?

Data utworzenia : 2013-04-04 13:08 | Ostatni komentarz 2024-05-18 22:48

Konto usunięte

132886 Odsłony
1785 Komentarze

Cześć, jak uważacie jakie mleko jest najlepsze dla dzieciaczków?? Jakim wy karmicie?

2013-04-05 20:31

Lusi_ja moja córka też miała przepisany nutramigen.Na szczęście nie było problemów z jego piciem,a tym samym eksperymetowaniem z innymi, mimo że jego zapach odrzucał a co dopiero smak. Pediatra nam powiedział,że spróbuję najpierw taką mieszankę przepisać,a jeśli by go nie tolerowała to mam się zgłosić.I mówił że dużo matek wracało po receptę na inną mieszankę.

2013-04-05 16:03

Zgadzam się z Tatko , U nas sytuacja była odrobinę skomplikowana przez uczulenie na białko mleka krowiego. Pierwsze mleko to NAN HA jednak lekarz zmienił na Nutramigen. Był okropny w smaku i zapachu a syn go nie tolerował, zaczęła się przygoda z wymiotami , więc w ostateczności na dłuższy czas zagościł u Nas na rok z kawałkiem Bebilon Pepti. Kiedy uczulenie minęło i nie potrzebowaliśmy specjalnego mleka lekarz polecił Bebiko : po pierwsze Adaś dobrze je tolerował a po drugie cena nie zwalała z nóg.

2013-04-05 10:32

My używamy mleka Bebiko. Bebilon jest drogi, nie ma co ukrywać. A skład wszystkich mleków modyfikowanych są identyczne lub bardzo podobne.

2013-04-04 21:50

Tak, najlepsze jest mleko od mamy:-) Przez półtora roku byliśmy na piersi. Potem po odstawieniu próbowałam Bebilonu, ale mojego synka bolał po nim brzuch i przyjaciółka poradziła mi by użyć mleka tej samej firmy co używam kaszek mlecznych. Używałam od 7 miesiąca kaszek Holle, więc kupiłam mleko Holle i bóli brzuszka nie było. Więc tak zostało. Dlatego cały czas używamy Holle. Nie eksperymentowaliśmy z innymi.

2013-04-04 21:15

Najlepsze mleko to mleko mamy. Będąc w szpitalu pytałam położnej o mleko jakie uważają za najlepsze, które wybrac dla noworodka, gdy zajdzie taka potrzeba usłyszałam, że wszystkie mleka sa dobre i mają bardzo zbliżony do siebie skład. Poczatkowo urzywaliśmy Bebilona, ale szybko przeszliśmy na Bebilon Ha z racji na ulewanie hmmm... chlustanie raczej bym powiedziała, wywołane refluksem i alergią jednak i to mleko musieliśmy odstawić na rzecz Bebilon Pepti to mleko jest sprzedawane tylko na receptę. Gdy mała miała wykonane testy alergiczne okazało sie, że mozna przejśc na mleko modyfikowane i wówczas zdecydoaliśmy się na bebiko. Dzwoniłam na infolinię z zapytaniem o różnice bebiko i bebilona, powiedziano mi ze Bebilon jest droższy ze względu na opakowanie, to po pierwsze i że jest produkowane za granica w przeciwienstwie do Polskiego Bebiko.

2013-04-04 17:29

Dokładnie,w tej kwestii to indywidualna jakby akceptacja przez dziecko danego mleka. U nas pediatra poleca Bebilon.Ja to melko używałam tylko chwilę,po mleku hipoalergicznym które musiałam podawać przez skazę białkową.Samo mleko jest ok ale cena jest za wysoka jak dla mnie. Na Nan moja córka źle reagowała.Bebiko używamy teraz,jest ono słodkie,ale najtańsze chyba z tych wszystkich mieszanek.I ja nie narzekam. Pod tym linkiem możesz poczytać sobie opinie na temat innych http://www.bangla.pl/dzieci/artykuly-spozywcze/mleka-modyfikowane-c194.htm

2013-04-04 13:43

Marika.Wasielew myślę, że nie ma jednego najlepszego mleka dla wszystkich dzieci. Każde dziecko ma własne predyspozycje, jednemu będzie służyło takie mleko innemu inne. Jedne dzieci ulewają i potrzebują specjalnego mleka, u innych ulewanie jest wynikiem niewłaściwe dobranego mleka i wystarczy zmienić markę aby problem zniknął. Jedne mleka są słodsze inne bardziej gorzkawe. My zaczynaliśmy od NAN bo takie nam zaproponowała pediatra, później trochę używaliśmy bebilon ale ze względu na cenę wróciliśmy do Nan Junior. Cenowo to chyba Hipp jest najdroższe natomiast bebiko najtańsze.