Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

problem z niejadkiem

Data utworzenia : 2015-03-17 20:28 | Ostatni komentarz 2015-06-15 10:47

ninusia44

7210 Odsłony
56 Komentarze

Witam. Jestem tu nowa. Dziś znalazłam te forum. .jeśli jest już podobny wątek-przepraszam. Błagam o pomoc. .. Mój synuś ma 4 miesiące i tydzień. Urodził się duży-4250. W szpitalu spadł z wagi pół kilo. .zawsze miałam problem z Jego jedzeniem. .ale od kilku dni jest wg mnie źle. Otóż przedstawię Wam dzisiejszy dzień i Jego posiłki: 4.36-4.42 -pierś 7.30 odciągnięte moje mleko-60 ml 10 mm 50 ml 11.30 mm 40 ml 12 mm 50 ml 13 pół sloiczka marcheweczki 13.48-14.2 pierś 16.16.20 moje mleczko 60 ml 17.40 mm z kleikiem 60 ml 18.10-18.30 pierś i do 24 zje 2 razy max po 90 ml mm. Położna mówiła mi, że tak może być. Że tyle Mu wystarcza. . Wczoraj próbowałam "przegłodzić" Młodego, tzn. po zjedzeniu 100 ml nie jadł prawie 4 godz- w ogóle się nie upomina o jedzenie- zjadł wtedy 90 ml Nie wiem co z tym zrobić. .podpowiedzcie mi, bo nie wiem co robić, to moje pierwsze dziecko

2015-06-15 10:47

mój jak był malutki to zajadał dużo a teraz malec nie chce mi prawie jeść

2015-06-10 00:31

A nie macie tak ze wasze pociechy jedzą mniej w upał. ? bo ja zauważyłam że moja tak ma. Normalnie domaga się co 2,5 do 3 godzin. A jak jest gorąco to i 4 potrafi. Autorka tematu tez tak miałam jak karmiłam mieszanie. I w końcu stwierdziłam ze nie ma to sensu bo mała ciągle była karmiona. I zaczęłam podawać tylko mm, dzięki temu wiem kiedy i ile zjada i przybiera na wadze około 600 gram miesięcznie i uważam że jest ok. Ja nie wyobrażam sobie co godzinę latania z butelka. A tak mała zjada 120 do 130 na raz co 3 godziny. Czas przerwy wykorzystujemy na zabawę spanie spacer. I mamusia może ugotować obiad i posprzątać chatę. A tak to właściwie masz czas cokolwiek zrobić. ? ja bym spróbowała dzidzie przeciągnąć do tych 3 godzin i wtedy mu dać więcej. I wydaje mi się ze dobrze przybiera na wadze ale to tylko moje zdanie Ty zrobisz jak uważasz. Ja

2015-05-14 21:24

moja córcia czasem jak zje na noc z 120ml to śpi ok 8godz!!!! wiec takze mam obawy czy jest wszytsko ok, ale za to w dzien je czasem mniej ale czesciej, a zdarza sie ze zje duzo i nie chce jesc przez ok 4godz wiec jesli dzidzia je czesto ale mniej to nie ma cos nie pokoic

2015-05-14 20:32

My mamy mamy tendencje to zamartwiania się o to czy dziecko na pewno się najada. I tak jest w istocie jeśli jest zadowolone uśmiechnięte, nie płacze. Nie ma schematowych dzieci, każde rozwija się innym rytmem i inaczej je. jedno pochłania ilości ogromne, inne je po troszku, ale systematycznie, jak w opisanym przypadku.

2015-05-14 09:28

Wydaje mię się że pani synek je dobrze. Po prostu mu to wystarcza. Je często lecz mniej. Położna ma racje dopuki dziecko dobrze przybiera na wadze nie ma się czym martwić. Że dziecko je krótko z piersi to też nie ma się czym martwić. Syn mojej kuzynki od urodzenia jadł 3 minuty z jednej i 3 z drugiej i koniec dziecko najedzone. Więc ja bym się nie martwiła za bardzo na pani miejscu ( wiem że to trudne dla mamy) ale obserwowała maluszka jak przybiera na wadze i ogólnie jak się zachowuje. Czy jest spokojny czy się często nie niepokoi. A jeżeli pani będzie dalej mieć wątpliwości to może pani udać się do doradcy laktacyjnego on pani doradzi i obejrzy dziecko.

2015-05-13 20:42

No, na szczęście! Bo ja myślałam, że spadł z wagi.. bo brzuszek zrobił sie taki płaski.… moja kluseczka zniknęła, a tu proszę :-)

2015-05-13 16:30

no i problem z głowy ;)

2015-05-13 13:06

No i tak: lekarka powiedziała, że zęby owszem, ale młody wszedł w okres gdzie dzieci sobie wydłużają czas bez jedzonka. mimo takich problemow z jedzeniem, przybrał pięknie w 6 tyg, bo ponad 600 gr. I od zeszłego tyg podajemy mu amciu co 4 h i mm wypija wszystko 210 ml :-) i już prawie nie -ulewa!