Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

9 rad na zaparcia po mleku modyfikowanym

Data utworzenia : 2015-02-05 23:34 | Ostatni komentarz 2018-10-29 14:18

Redakcja LOVI

20715 Odsłony
165 Komentarze

Twój maluszek pręży się, popłakuje, jednak nie może zrobić kupki. Szukasz sposobu, by Mu ulżyć? Zapoznaj się z naszymi radami na zaparcia u niemowląt.

2015-03-02 16:19

ja jak na razie karmie piersia , jem wszystko oprocz potraw ostrych , nie zauwazylam takich objaw u swojej córki. Ale artykuł super , przyda sie gdy przejde na mleko modyfikowane i by wystapiły zaparcia. Bede wiedziec jak sobie z tym poradzic i co wprowadzic do diety dziecka.

2015-02-06 23:24

Jak karmiłam piersią to zwracałam szczególną uwagę na to co jem,ty bardziej że synek miał kolki i bardzo go brzuszek bolał a ja nic nie mogłam zrobić...Na zaparcia polecam tak jak pisze Ulka sok śliwkowy czy jabłkowy,mojemu synkowi po pomagało i po jakimś czasie zrobił kupkę.Gdy synek miał zaparcia to tylko myślałam co takiego zjadłam że go tak męczy,ale każdy się dziwił bo wiedział jaka jestem i że nie zjadłabym nic takie co mogłaby mu zaszkodzić.Ale nawet teraz niekiedy gdy już nie karmie piersią to synek ma zaparcia i problemy z brzuszkiem,bo wcześniej tak strasznie mi płakał przez 3 miesiące ale doktorka mi powiedziała że to kolki to przepisała mi Debridat i espumisan a na zapacia właśnie Dicoflor.Ale jak przeważnie na zaparcia podaje synkowi sok śliwkowy albo suszone śliwki w słoiczku tak też żeby nie za dużo,można tak 2-3 łyżeczki i zaraz po tym zrobił mi kupkę.

2015-02-06 21:28

Właśnie to jest bolączka mam. Jak jakiś problem u dzieciaczków z brzuszkiem albo wypróżnianiem się to najlepiej: matko nic nie jedz albo od razu mm. Ja na początku wybrałam opcję "nic nie jem" i na nic to się zdało, małego i tak bolał brzuszek. Po podaniu mm konsystencja kupek wyraźnie mu się "zagęsciła", ale nigdy nie mieliśmy problemu z zaparciami. Dicoflor stosowaliśmy w związku z kolkami, to dobry probiotyk poprawiający pracę jelit. Również słyszałam, że sok jabłkowy bądź śliwkowy działają rozluźniająco.

2015-02-06 08:26

Z doświadczeń moich koleżanek, która chciała karmić piersią lecz pediatra dostrzegł u małego alergię, dlatego jej posiłki były dość ubogie w niezbędne witaminy co przekładało się na szybki spadek wagi u niej jak i anemię. W zaistniałej sytuacji była zmuszona podawać mm, które początkowo miała na refundację, następnie przeszła batalię ze zmianami mleka, by dopasować je odpowiednio do swojego dziecka. A gdy rozmawiam z nią po roku okazuje się, że syn nie ma żadnej alergii i podjęcie decyzji odnośnie zmiany mleka z naturalnego na modyfikowane było błędem. Wiadomo, że pewnych decyzji nie da się już odkręcić, ale jest to pewnego rodzaju niewiedza mamy, która chce jak najlepiej dla swojego dziecka..podejmując decyzję o zmianie mleka, której w perspektywie czasu można było uniknąć.

2015-02-05 23:40

Ja podaję synkowi probiotyk Dicoflor po uzgodnieniu z pediatrą i nie mamy problemów z kupką. Bardzo ważne jest aby dobrze dobrać mleko modyfikowane , tak aby dziecko nie miało po nim problemów z brzuszkiem. Ja karmiąc piersią zwracałam uwagę na to co jem aby mój synek nie miał problemów z wypróżnianiem, i starałam się jak najwięcej pić. Zauważyłam też że kiedy u mnie występowały problemy z wypróżnianiem po zjedzeniu jakiejś potrawy , mój synek też najczęściej miał problem , więc lekkostrawna dieta mamy karmiącej jest jak najbardziej wskazana podczas karmienia.