Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

Nocne karmienie butelką

Data utworzenia : 2014-08-01 15:49 | Ostatni komentarz 2016-04-09 14:30

Redakcja LOVI

15604 Odsłony
80 Komentarze

W nocy budzą się nie tylko dzieci karmione piersią - te butelką też. Nocne karmienie butelką wydaje Ci się nie lada wyzwaniem? Podpowiadamy, jak to zorganizować.

2014-08-25 21:24

To i tak masz fajnie Beatko obu tak było, no ale żeby w dzień też mamusia mogła odpocząć :-D u nas synek do 3mc mial kolki a w nocy tylko ze jadl pierś ale od 2mc był też dokarmiany mm to np szedł spac o 23 , i 12w nocy już się obudził i nie mogli mu się odbic ,ulewalo mu się tak czasem np do 4rano, szedł spac na gidz i znowu pobudka a chłopak zjeżdżał z pracy co 3tyg a ja byłam sama, czasem to już mu się płakać się chciało ale wiadomo trzeba swoje przejść i cieszyć się tym szczesciem:-P a

2014-08-25 09:42

Mój synek skończył niedawno 2 miesiące i od kilku dni przesypia prawie całą noc. Tylko raz budzi się na karmienie. Karmimy go mlekiem modyfikowanym z butelki. Ale coś za coś- w ciągu dnia mało śpi i trzeba mu poświęcać naprawdę dużo uwagi, a jak wiadomo jest to bardzo męczące, ale za to w nocy grzecznie śpi :-) więc lepiej żeby w ciągu dnia nie spał, a w nocy się wysypiał i dał pospać innym ;-) Mimo wszystko ocne karmienie też jest męczące bo jednak człowiek jest zaspany- mi się prawie przysypia jak karmię małego ;-) ale czego się nie zrobi dla dziecka :-)

2014-08-11 08:42

E.Nowak to masz fajnie,ze Ci tak cala noc przesypia, moj synek do 3mc wstawal mi co 2godz a czasem jak sue obudzil np o 23 to pkakal, wiecil sie I tak do 2, I tak czesto, teraz ma 7mc budzi sie o 1 i o 5 , ale o 1 zje i odrazu spi i tez ns spiaczku zdarzy mi sie i daje go do odbicia, a jsk obudzi sie o 5 to zasnie o 7.

2014-08-05 07:10

Moja córka odkąd skończyła 6 tyg przesypia całe noce ale karmiąc butelką mam w podgrzewaczu wodę gdzie jak jest potrzeba przygotowuję mleko a i moja córka na śpiocha je i także do odbicia ją biorę na śpiąco

2014-08-03 21:32

ja mam synka 7miesiecznego,ale karmie go butelką juz 3mc, do 5miesiaca budziła mi się o 1 i 4 do mleczka a teraz różnie albo o 1,5 lub częściej o 3 i 6:30,prubowalam uspokoić ale pkakal,dałam mleczko i poszedł spac, ale wole mu dawać tam raz w nocy bo je mi co 4-5godz ale zjada tylko po 120ml i też nie tyje zadobrze, moze i nie zle ale doktorka stwierdziła ze 200g mógłby więcej wazyc:-]

2014-08-02 16:05

U nas jest różnie czasem się synek obudzi około 3-4 a czasem prześpi 8h bez przerwy.. jednak zawsze w pogotowiu mamy wstawioną butelkę wody w podgrzewaczu.. Na początku nie włączaliśmy podgrzewacza na całą noc jednak jest to u nas konieczne ponieważ synek bardzo się denerwuje i musi mieć na JUŻ mleczko. Próbowaliśmy też dać mleczko przez sen malutkiemu żeby dłużej spał jednak po 8 h już jest wyspany i pełen energii ;)

2014-08-01 16:56

bardzo fajny artykuł pewnie pomocny ale ja mimo wszystko uspokajałąm Franka smoczkiem i szłam do kuchni robić mleko tam miałam wszystko przygotowane, nie chciałam znosić tych wszystkich klamotów do pokoju :P

2014-08-01 16:33

Bardzo przydatny artykuł dla wielu świeżych mam ,,, Moja córka ma 8 , 5 miesiąca i mimo iż mogłoby się wydawać ,że w tym wieku prześpi mi całą noc ..to i tak muszę ją dokarmić butelką . Przyczyn karmienia w nocy a w zasadzie wręcz dawania mleka przez sen jest wiele . Jak już wspomniano w artykule wszystko zależy od dziecka . Moja córka przesypia od 20 do 3 rano i tylko się kręci i lekko przebudza mogłabym ją uspokoić smoczkiem i zasnęła by dalej ale wole ją dokarmić ,,przyczyn jest wiele i nie jest to tylko mój wymysł . Moja córkę dokarmiam butelką ze względu na : - brak przybierania na wadze - wrodzoną hipotrofie ( waga urodzeniowa poniżej 2 kg ) - wcześniactwo - zbyt mało zjada pokarmu w dzień - dokarmiam ją także ze względu na panujący obecnie upał :) Co dziennie kiedy tylko zasypia przygotowuję wszystko na nocne dojadanie ,,,butelkę wodę , puszkę z mlekiem ,,, Mam też podgrzewacz który z łatwością można podłączyć w pokoju , można dzięki niemu zrobić mleko szybciej i może postać i nie traci temp :) eh nie ma to jak gadżety ułatwiające mamom życie Dzięki temu że wszystko jest pod ręką nie ma żadnych problemów :) gorzej było jak musiałam ściągać pokarm i przygotowywać ściągnięty ,,,temp mleka w lodówce była inna i ciężko było ucelować moment podgrzania mleka do odpowiedniej temp :)