Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (524 Wątki)

Nocne karmienie butelką

Data utworzenia : 2014-08-01 15:49 | Ostatni komentarz 2016-04-09 14:30

Redakcja LOVI

15553 Odsłony
80 Komentarze

W nocy budzą się nie tylko dzieci karmione piersią - te butelką też. Nocne karmienie butelką wydaje Ci się nie lada wyzwaniem? Podpowiadamy, jak to zorganizować.

2016-04-09 14:30

Marcelina ma już prawie rok, i no niestety zdaża się że jest dokarmiana butelką w nocy zazwyczaj tak kolo godziny 3, taka juz jej uroda:) Ale żeby nie czekac w nieskończoność na to aby woda się zagrzała to przed spaniem gotuję wodę i wlewam do termosu gorącoą wodę, mleko w puszcze ustawiam sobie wraz z butelką na blacie w kuchni aby wszystko było pod ręką i rach ciach mleko gotowe Marcelina się najada i idzie spac dalej.:)

2016-04-05 13:31

Synek skończył roczek ale budzi się ok.4 na butlę z mlekiem .Próbowałam podawać wodę ,ale za nic nie chciał.jej pić.Więc podaję mu mieszankę i po niej śpi do 7 rano.Ciepłą wodę mam w termosie więc przygotowanie mleka trwa kilka chwil .polecam ten sposób ,mieszanka jest od razu ciepła nie trzeba używać podgrzewacza.

2016-01-26 09:35

No u mnie maluchy jedzą po 22, albo 23 i zasypiają. I różnie z tym jedzeniem w nocy. Do tej pory Budziły się raz ok 4, 5 jadły i znów spały do 8 gdzieś. Teraz jeden się przestawił i budzi się o 3 i po 6 więc dwa razy je. A drugi normalnie. Już się przyzwyczaiłam, ale jestem niewyspana, bo ma sen przerywany.

2016-01-26 01:23

U nas takie nocne wstawanie oznaczało, że w ciągu dnia zjadł za mało. Jak był mniejszy to następnego dnia dawałam mu większe porcje, co nie oznaczało, że chciał zjeść, ale często wystarczało dać mu więcej zjeść w dzień, nie koniecznie wieczorem, ale w ciągu dnia. Mój się budzi o 5-6 na mleczko i później o 8 budzi się i trzeba mu robić śniadanko, bo głodny

2016-01-22 21:46

Mojej córce się coś ostatnio poprzestawiało , około raz w tygodniu buzi się na mleko ok. 4-5 rano. Wypije idzie spać dalej a o 7 rano chce swoje poranne mleko. Jako ,że ta sytuacja nie zdarza się codziennie to przymykam oko. Nie jest to zależne od wielkości kolacji , ani godzinie jej podania. Dziwi mnie bo ma 15 miesięcy , a od dawna nie jadła w nocy.

2016-01-21 20:59

To ja do 8-9 miesiąca miałam codaiennie nocne wstawianie, na karmienie. A z odciagania zdrezygnowalam po miesiącu. W nocy to była masakra...

2016-01-21 15:05

Jakby mi mój mały budził się w nocy to chodziłabym jak zombie... pamiętam jak odciągałam mleko w nocy także, to później zasypiałam dwie godziny około, to codziennie niewyspana.

2016-01-21 09:56

ja się cieszę że Kacper mi zrezygnował z nocnego jedzenia bo wiem właśnie że ciężko jest potem oduczyć.. ale to mi się wydaję że potem to nie jest głód a przyzwyczajenie. znam przypadek dziecka które prawie do 4 urodzin było karmione kaszką w nocy około 2 bo inaczej budziło się z płaczem. ale nie jadło odpowiedniej kolacji. moim zdaniem nie ma co przeciągać nocnego karmienia bo można dziecku brzuch zniszczyć, wiadomo ze w nocy inaczej się trawi itp. no i jeszcze ta nadwaga która może się przez to pojawić..