Lista życzeń
Koszyk
Twój koszyk jest pusty
Kontynuuj zakupy

Karmienie butelką (525 Wątki)

do kiedy wyparzacie butle

Data utworzenia : 2014-07-08 09:24 | Ostatni komentarz 2014-08-26 07:39

dominikal

11199 Odsłony
64 Komentarze

witam, spotkałam się z opinią iż butelki trzeba wyparzać do ukończenia przez dziecko 6 miesiąca potem umyć i wysuszyć wystarczy. Jak wy robiłyście? Moja skończyła 6m-cy a ja nadal wyparzam czyli umyte w pojemnik i do mikrofali.

2014-07-08 16:26

Nie wyparzajcie często. Dziecko musi mieć kontakt z bakteriami. Organizm dziecka musi nauczyć się z nimi walczyć, a tak nie ma co robić. Przyroda nie lubi próżni, więc organizm zaczyna reagować na substancje które nie pochodzą od drobnoustrojów. A to już może zapoczątkować alergię.

2014-07-08 14:53

mój synek ma 6mc i buteleczki wyparzam co 2dni a pkukam wrzątkiem po każdym zużyciu.

2014-07-08 14:08

Ja przestałam wyparzać codziennie butelki po wizycie w szpitalu na rotawirusy - dostałam ochrzan, bo zbytnia jałowość, sterylność nie jest niczym dla dziecka dobrym i jest ono jeszcze bardziej podatne na jakiekolwiek wirusy, powstawanie pleśniawek itp. Przestałam, gdy Mały miał 5 miesięcy i wyparzałam tylko po jakiejś wycieczce poza dom, podróży oraz raz na tydzień. Po 6 miesiącu już utrzymywałam dalej tylko po podróżach aż do teraz, gdy synek ma prawie roczek. Oczywiście wyparzam każdą nową butelkę, miseczkę, łyżeczkę, smoczek czy kubeczek zaraz po zakupie a myje je po każdym użyciu pod bardzo gorącą wodą z płynem.

2014-07-08 13:37

Ja wyparzam raz na tydzień lub dwa, a tak to myję szczotką do butelek i płynem.

2014-07-08 12:57

dzięki Marta-1987 czytałam sporo o butelkowych dzieciach i karmieni tychże i watki te znam teraz jednak chcę sprawdzić jak realnie każda z nas potraktowała to zagadnienie

2014-07-08 12:10

Ja przez pierwszy mc wyparzałam raz dziennie, w drugim mcu co drugi dzień, a w trzecim i czwartym raz na tydzień. Od piątego mca nie wyparzam butelek, tylko nowe. Mój syn do tej pory nie miał ani jednej pleśniawki. Ale on nie uzywa smoczka uspokajacącego ani nie oblizujmy jego łyżeczek :)

2014-07-08 10:25

Ja wyparzam raz na dwa trzy dni mimo ze moja córka ma 7,5 mca ale ona często miała pleśniawki i może dlatego już mi taki nawyk został. Polecam watek o czyszczeniu butelek może cię cos zainteresuje http://www.lovi.pl/pl/forum/3/923

2014-07-08 10:11

Moje maluchy mają 8 miesięcy i wyparzam wszystko co 3-4 dni. Tzn myję dokładnie po każdym jedzeniu, jak mam akurat wrzątek to je płukam tym wrzątkiem, a co kilka dni po myciu także wyparzam. Ogólnie powinno się wyparzać do roku ale to też zależy od dziecka bo jeżeli ma skłonność do pleśniawek, stanów zapalnych jamy ustnej czy biegunek lub innych dolegliwości brzuszka to wyparzać trzeba dłużej. Także jeżeli jesteśmy gdzieś na wczasach gdzie jest inna flora bakteryjna też powinno się wyparzać nawet gdy dziecko ma już rok.